Stále viac veľko miest kladie dôraz na ekológiu. Brusel plánuje postaviť tri zvislé konštrukcie z recyklovateľných materiálov, použiť obnoviteľné zdroje energie a vysadiť 30 tisíc rastlín. Cieľom projektu je ukázať, aký prínos má pre životné prostredie.
Čínske mesto Nanjing v rámci boja proti znečisteniu mesta postavilo vertikálne lesy. Obdobné konštrukcie boli postavené aj v Taliansku či vo Švajčiarsku. A teraz aj Brusel plánuje postaviť tri zvislé konštrukcie z recyklovateľných materiálov, a tým zaistiť ekologickú budúcnosť.

V minulosti opustené miesta Tour a Taxis predstavovali prístav, sklad, vlakovú a námornú stanicu, ale teraz táto oblasť zíva prázdnotou. Z tohto dôvodu sa mesto rozhodlo premeniť priemyselný komplex na impozantné zelené útočisko s 300 centimetrov vysokou štruktúrou čiastočne poháňanou solárnymi panelmi. Rastliny by sa bez problémov integrovali do budov, a tým by vstrebali 175 ton oxidu uhličitého ročne.

Vertikálne lesy budú mať nielen estetickú hodnotu, ale aj tú praktickú. Poskytli by obytné, komerčné a obchodné priestory. V súčasnej dobe ho projekt v schvaľovacom procese, ale pravdepodobne dostane zelenú. Pozrite sa, ako má pozoruhodný projekt vyzerať.