Brutálna smrť! Za autom ušmýkali na smrť 28-ročného policajta 

984

 

Trojicu mladíkov britský súd uznal vinnými zo zabitia policajta Andrewa Harpera, ktorého vlani ušmýkali na smrť za svojím autom. Policajt predtým trojicu pristihol pri krádeži auta. O výške trestu sa rozhodne za týždeň.

Mladíci v auguste minulého roka ťahali za svojím autom ukradnutú štvorkolku, keď ich zastavil policajt Andrew Harper. Nevedomky ale stúpol na oko ležiaceho ťažného lana, ktoré ho zachytilo potom, čo sa auto s utekajúcimi mladíkmi rozbehlo.

Za vozidlom bol následne vláčený viac ako dva kilometre a mnohopočetným zraneniam podľahol. Mladíci boli zbavení obvinenia z vraždy, súd ich ale v piatok uznal vinnými zo zabitia. O výške trestu rozhodne budúci piatok.

Včera popravili injekciou druhého z trojice vrahov! Brutálne uvláčili černocha za autom

 Tragická smrť  policajta 

„Jedná sa o skutočne srdcervúci prípad, pri ktorom mladý policajt so životom pred sebou tragicky zahynul pri plnení povinností,“ uviedol podľa agentúry Reuters žalobca Kaur Narwal.

Vrahovia

„Bol zabitý, keď sa snažil zastaviť podozrivých, ktorí boli pripravení urobiť čokoľvek, aby z miesta činu ušli,“ dodal. Premiér Boris Johnson po Harperovej smrti uviedol, že bol udalosťou „šokovaný a zdesený“.

Utajený svedok prehovoril o vražde na súde. Videl som, ako ťahali človeka za autom!

 Premiér po incidente sľúbil viac  strážcov zákona 

Prípad sa odohral v čase vlny ďalších násilných trestných činov v Británii, v dôsledku ktorej Johnson sľúbil zvýšiť o 20.000 počet policajtov a o 10.000 miest vo väzniciach.

Poľovník  chladnokrvne zastrelil husky, polomŕtvu fenku ešte vláčil za autom