Brutálna vražda sa odohrala v hoteli v turistickom raji. V hotelovej izbe v Bangkoku našiel personál znetvorené telo ukrajinskej modelky Alony Savčenkovej. Tvár mala celú od krvi a mala useknutú ľavú ruku. Polícia neskôr zadržala jej priateľa Jána Jerzyho Lagodu-Filippowa z Poľska. Ten vraj pomocou prekladača prosil taxikára, aby mu pomohol odpratať ľudské telo.

V hoteli Key Sathorn-Charoenraj v Bangkoku sa Alona Savčenková ubytovala so svojim partnerom Jánom 29. apríla. Dvadsaťštyriročná rodáčka z Ukrajiny sa túžila stať filmovou hviezdou a rada sa na fotkách štylizovala do herečky Marilyn Monroeovej. Jej priateľ mal reklamnú agentúru, ktorá je registrovaná v londýnskom West Ende. Podľa informácií britského denníka Daily Mail práve pre jeho agentúru a niekoľko ďalších Alona fotila.

 Brutálna  vražda 

Zamestnanci hotela uviedli, že keď sa pár ubytoval, pôsobil šťastne. Avšak 15. mája ráno si ochranka všimla, že Ján opustil budovu. Bol sám a ponáhľal. Navyše mal so sebou svoju batožinu a vraj pôsobil nervózne. Vzal si taxi a práve taxikár Surachai Sabaibang zamestnancov hotela neskôr informoval, že sa muž správal veľmi divne. Navyše ho mal pomocou Google prekladača žiadať, aby mu pomohol rozrezať ľudské telo.

To nakoniec viedlo k hroznému objavu. Personál sa šiel pozrieť do izby na 32. poschodí, kde našiel telo jeho priateľka Alony. Tvár mala celú od krvi, ľavú ruku mala useknutú a na hrudi mala bodnú ranu. Čiastočne mala oddelenú hlavu od tela. Vedľa torza ležala dlhá píla. Na miesto ihneď vyšli policajti. Tí sa domnievajú, že Alona ležala v izbe asi deň, kým jej telo personál objavil.

Časti tela nájdené v ľadničke patrili brutálne zavraždenej modelke! Chýba hlava!

 Pokus o  útek 

Kriminalisti začali pátrať po jej priateľovi. „Dozvedeli som sa, že si najal taxík, aby ho odviezlo do provincie Sa Kaeo. Pravdepodobne sa pokúšal prekročiť hranicu do Kambodže,“ uviedol podplukovník Pongpun Phonharn s tým, že kontaktovali aj taxikára.

„Vyzdvihol som podozrivého cestujúceho, ktorý mi prostredníctvom Google prekladača povedal, že si chce zahrať v kasíne. Keď nemohol nájsť vhodné miesto, požiadal ma prostredníctvom aplikácie, aby som mu pomohol rozrezať telo jeho priateľky za 1500 bahtov,“ uviedol taxikár. To je v prepočte zhruba 41 eur.

Krásna modelka označila Putina za psychopata! Skončila uškrtená v kufri auta!

Podozrivého policajti nakoniec zadržali na hraničnom priechode. Muž bol pripravený nastúpiť do minivanu, ktorý ho mal odviezť do Kambodže, keď ho vyčmuchal policajný pes. Kriminalistom teraz bude mať čo vysvetľovať.