Britániou otriasla podlá vražda sympatickej Zary Aleenovej. Ženu, ktorá sa túžila stať právničkou, zavraždil zrejme dvadsaťdeväťročný Jordan McSweeney, keď sa vracala z práce domov. Londýnske ženy majú po útoku obavy chodiť von bez sprievodu. Rodine zosnulých kondoloval aj londýnsky starosta.

Náhodný chodec našiel bezvládne telo sympatickej Britky uprostred noci. „V nedeľu 26. júna vyrazili záchranári k oznámeniu o kriticky zranenej žene, ktorá bola nájdená na Crankbrook Road v štvrti Ilford,“ informoval detektív Stuart Bell. Obeť utrpela vážne poranenia hlavy a bohužiaľ v nemocnici zomrela.

Vrahom má byť podľa polície dvadsaťdeväťročný Jordan McSweeney. Ten už sa tiež objavil na súde. Je obvinený z vraždy, krádeže a pokusu o znásilnenie. Na súde boli prítomní niektorí z rodiny a priateľov zavraždenej ženy. Keď počuli kruté podrobnosti celej vraždy, neubránili sa slzám, informoval denník Daily Mail.

Neuveriteľných štrnásť dní ležala mŕtva Češka v londýnskom parku: Čo odhalila pitva Petry (†32)?

„Posledných niekoľko dní bolo úplne šokujúcich a nepredstaviteľných,“ zúfali si príbuzní. Dodali, že od svojich piatich rokov chcela byť Zara právničkou. Jej dlhoročný sen sa však bohužiaľ nikdy nevyplní. Ako uviedla jej sesternica, Aleena pracovala na Royal Courts of Justice ako administratívna úradníčka, zatiaľ čo si hľadala miesto advokátskej koncipientky, ktorá by jej umožnila začať právnickú kariéru. „Bola to milá osoba,“ popísala svoju blízku. „Pre blízkych je to strašný šok. Chcela sa stať právničkou, dosiahnuť úspech, aby mohla uživiť rodinu,“ dodala.

Krvavá noc nožov v južnej časti Londýna!

Jej smrť otriasla verejnosťou. Ženy sa boja chodiť sami po uliciach. „Je to niečo, čo je neuveriteľne tragického. Ľudia sa veľmi boja. Vyzerá to, že ide o náhodný útok. Isford nie je miesto, kde sa ľudia obvykle boja ísť na svoje pochôdzky,“ uviedol k prípadu poslanec za labouristickú stranu Sam Terry.

Dvadsaťsedemročná žena zoznámila priateľa s rodinou, krátko nato ich povraždil!

K smrti sympatickej Zary sa vyjadril aj londýnsky starosta Sadiq Khan. „Som úplne šokovaný. Moje myšlienky a modlitby sú s jej rodinou, priateľmi a celou komunitou,“ povedal podľa serveru newstime.uk s tým, že je v pravidelnom kontakte s políciou.