Brutálna vražda trinásťročného chlapca! Podozriví mladíci skončili vo väzbe

849

Okresný súd v Děčíne v pondelok uvalil väzbu na dvoch mladíkov, ktorí sú podozriví z vraždy dieťaťa. Jeden z obvinených je mladistvý, druhý ma 18 rokov. Vraždiť mali v piatok. Vo štvrtok to povedala hovorkyňa súdu Martina Syrůčková a hovorca polície Daniel Vítek.

„Dôvody pre vzatie do väzby sú tie, že by mohli utiecť, skrývať sa, alebo sa dopustiť ďalšej trestnej činnosti,“ uviedla Syrůčková pre ČTK. Mladistvý môže vo väzobnej väznici stráviť nanajvýš 18 mesiacov, uviedla. „Je tam iná dĺžka trvania väzby, ktorá je šesť mesiacov a môže byť až dvakrát predĺžená,“ dodala hovorkyňa.

Skončil sa hon na mladistvých „sériový vrahov“! Našli sme dve telá, v hre je utopenie, oznámila polícia

Vražda sa stala v piatok popoludní pri Děčíne. Podozriví boli krátko po čine chytení a následne obvinení z trestného činu vraždy. „Môžem potvrdiť, že obeťou sa stala neplnoletá osoba,“ povedal Vítek s tým, že ďalšie informácie nebude polícia kvôli veku obete a s ohľadom na pozostalých uvádzať.

Ako už predtým informoval, pátranie po 13-ročnom dieťati začalo v piatok popoludní. Okrem policajtov s vrtuľníkom sa doň zapojili aj dobrovoľníci. Akcia mala bohužiaľ najhorší možný koniec.

Najťažší trest, aký kedy súd uvalil na mladistvého.

Podľa informácií mal byť chlapec nájdený mŕtvy v oblasti kopca Chmelník neďaleko Děčína. CNN Prima News následne doplnila, že chlapcovo telo bez známok života ležalo medzi vetvami, keď ho v noci z piatku na sobotu polícia našla. Tá informovala o tom, že boli zadržaní dvaja ľudia, ktorí sú podozrievaní zo spáchania trestného činu. Tými by podľa informácií mali byť dvaja chlapcovi spolužiaci.

CNN Prima News tiež prišla s informáciou od údajného svedka. Chlapec mal byť na kopec vylákaný zatiaľ pod neznámou zámienkou. Páchatelia ho následne mali brutálne umlátiť a na hlavu chlapci natiahli vrece.