Brutálni cudzinci pri lúpeži zmlátili v českom Nymburku dve ženy a muža!

Mladej žene otĺkali hlavou o betón!

1194

Veľmi násilnícky si počínala dvojica lupičov, ktorá na Štedrý deň inak vianočne pokojného Nymburku prepadali obyvateľov. Neváhali brutálne zmlátiť muža aj mladú ženu, ktorá sa spolu so svojou mamičkou vracala zo sviatočný omše!

Darčeky boli rozdané, rozprávkam v televízii pomaly odzvonilo a deti sa chystali spať. Dvojica mužov, ktorá krátko po pol jedenástej v noci križovali ulicami Nymburku, o sviatkoch pokoja a mieru nepremýšľali. O ich vyčíňaní informovala na svojich stránkach Stredočeská polícia a čiastočne ho zaznamenali aj pouličné kamery.

„Dvaja cudzinci v ulici Havlíčkova najprv oslovili muža pri bankomate Komerčnej banky so žiadosťou o cigaretu“ opísala začiatok incidentov policajná hovorkyňa Petra Potočná. U priehľadné zámienky samozrejme nezostalo.

 Túžili po mobiloch aj  peniazoch 

„Po vzájomnej komunikácii došlo zo strany cudzincov k fyzickému napadnutiu muža, kedy ho najprv udreli päsťami do tváre, následne ho zvalil na zem, kde v napádanie pokračovali a jeden z podozrivých mu dupol na hlavu,“ opísala Potočná.

Chytili sériového znásilňovača! Prepadol študentku, zatiahol ju do krovia …

Po tomto brutálnom útoku sa už napadnutý muž na žiadny odpor nezmohol. Jeden z mužov ho držal v šachu a druhý sa dal do diela. „Druhý využil bezvládneho stavu muža a z vrecka bundy mu odcudzil peňaženku a mobilný telefón. Vo fyzickom útoku pritom stále pokračovali,“ popísal ďalšie sled udalostí policajný hovorca s tým, že keď lupiči muža obrali, bežali rýchlo preč, smerom ku kúpeľnej kolonáde.

 Po prvom prepade nasledoval  druhý 

Uplynulo sotva pol hodiny a útočníci si už vyhliadli ďalšie obete. „V podchode železničnej stanice o pol hodiny neskôr sa podozriví muži snažili kontaktovať dve prechádzajúce ženy. Jednalo sa o matku s dcérou, ktoré sa vracali z Vianočné bohoslužby v meste,“ pokračuje hovorkyňa. Ženy sa rozhodli na cudzincov nereagovať a ísť ďalej. To si ale oni vyložili ako stimul k útoku.

Prepad na letisku ako vo filme! Lupiči ukradli 10 miliónov z lietadla

„Cudzinci sa za nimi ale po chvíli rozbehli a fyzicky obe ženy napadli a požadovali vydanie mobilných telefónov. Mladšiu zo žien jeden z nich niekoľkokrát udrel päsťou do tváre a následne ju chytil za vlasy a hlavou začal tĺcť o chodník,“ opísala nepochopiteľnú brutalitu pouličných agresorov hovorkyňa. Staršia zo žien sa duchaprítomne ubránila.

Použila totiž známy trik. Vzala si do ruky zväzok kľúčov, ktoré si dala medzi prsty a podarilo sa jej útočiaceho lupiča zasiahnuť do krku. Netreba zdôrazňovať, že všetci napadnutí potrebovali lekárske ošetrenie, muž skončil v nemocnici.

18-ročnú študentku prepadli a znásilnili siedmi migranti. Nebolo to prvýkrát

 Dlhá cesta na  slobodu 

Keď polícia zistila, čo sa im v uliciach mesta túla dvojica maniakov, vypukli veľké manévre. „Na miesto sa zišlo niekoľko policajných hliadok s celého okresu, vrátane psovoda, kriminalistov a strážnikov Mestskej polície Poděbrady. Pri miestnej ubytovne bol takmer bezprostredne po spáchaní skutku stotožnený a zadržaný jeden z podozrivých mužov. Po druhom mužovi policajti pátrali a onedlho bol podľa uvedeného popisu zadržaný aj on,“ opísala Potočná s tým, že obom útočníkom hrozí 10 rokov a súd pre nich schválil väzbu.