Neuveriteľný príbeh sa stal v brazílskom Cajati neďaleko Sao Paula, kde došlo k strašnej nehode nákladného vozidla, pri ktorej bol zranený vodič a usmrtená jeho spolujazdkyňa. Ako zázrakom však prežilo jej, pred nehodou ešte nenarodené dieťa, ktoré bolo nájdené bez pupočnej šnúry a v poriadku neďaleko od jeho mŕtvej matky.

Niekto na zázraky verí, niekto nie. Ak patríte medzi tú druhú časť, možno vám ale zmení názor táto správa, ktorá prišla z Brazílie. Hovorí sa v nej o tragickej nehode nákladného vozidla prevážajúceho ťažké polená medzi Curitiba a Sao Paulom.

Niekto na zázraky  verí… 

Vodič na diaľnici najskôr nezvládol riadenie a auto sa niekoľkokrát prevrátilo cez strechu, až skončil mimo vozovky.

Privolaní záchranári najprv našli zraneného vodiča, potom však zistili, že v kabíne s ním bola aj neznáma dievčina, ktorá bohužiaľ nehodu neprežila vinou vniknutiu nákladu do kabíny. Ten ju rozdrvil. To však nebol koniec príbehu.

„Bola to vážna nehoda s jednou zosnulou osobou. Keď som tam dorazil, uvidel som, že vodič nákladného vozidla je zranený a je u neho tím prvej pomoci. Rozhodol som sa, že prehľadám obeť nehody, ktorá bola pod drevom, keď som začul detský plač,“ vypovedal Elton Fernando Barbosa, záchranár, ktorý bol jedným z prvých na mieste nehody.

Neskôr sa ukázalo, že v kabíne nebol len vodič a spolujazdkyňa, ale aj tretí pasažier – jej nenarodené dieťa. Zdá sa, že vinou klád, ktoré matku doslova roztrhali, došlo k pretrhnutiu brucha, vďaka čomu dieťa skončilo obďaleč od nehody v tráve. A napodiv v úplnom poriadku, dokonca bez pupočnej šnúry.

„Dievčatko bola v dokonalom stave, zdravá, bez škrabancov. Môžem len potvrdiť, že išlo o skutočný zázrak. Aby som bol úprimný, bol to boh. Podľa toho, čo som videl, netuším, ako mohla prežiť,“ dodal záchranár.

Dievčatko vážiaci 2,7 kg v nemocnici od sestier dostala príhodné meno Giovanna, čo v preklade znamená „chránená Bohom.“

Brazílske úrady teraz pátrajú po totožnosti zosnulej matky, ktorá pri sebe bohužiaľ nemala žiadne doklady totožnosti, a bude veľmi ťažké ju identifikovať. Ak sa tak naozaj nestane, skončí nebohá dievčatko v starostlivosti niektorého z brazílskych sirotincov.