Brutálny vianočný masaker! Vrah v kostýme Santa Clausa zabil 9 ľudí

1137

Písal sa Štedrý deň roku 2008 a na vianočný večierok v meste Covina v štáte Kalifornia prišiel muž oblečený v kostýme Santa Clausa. Nepriniesol však darčeky. Osemročnú dievčinu, ktorá mu otvorila, ihneď strelil do tváre. Pod maskou s fúzami sa totiž skrýval ohrdnutý Bruce Jeffrey Pardo († 45), ktorý sa prišiel pomstiť exmanželke za rozvod.

Dievčatko, ktoré bola postrelená do tváre, prežilo. Rovnako ako ďalšie staršie dievčatko, ktorú pri streľbe tiež zranil. Ľudia, ktorým ublížil, ale nezabil ich, boli nakoniec traja. Keď sa pred masakrom snažila utiecť žena, zlomila si nohu v členku. Dom, do ktorého Pardo prišiel, patril rodičom jeho exmanželky.

Vraždiaci Santa začal na účastníkov večierku najskôr strieľať. So sebou mal celkom štyri poloautomatické pištole. Potom dom podpálil podomácky vyrobeným plameňometom. Požiar bol tak silný, že plamene šplhali až do výšky dvanástich metrov. Hasiči s ohňom bojovali dlhé hodiny.

 Chcel ubziknúť,  ale zastrelil sa 

Pardo vo svojom diabolskom pláne uspel. Polícia po uhasení požiaru našla 9 mŕtvol. Exmanželku, bývalú svokru a svokra zastrelil. Mladý chlapec zhorel pri požiari. U zvyšných tiel sa nedala príčina smrti jasne určiť. Potom, čo Pardo vykonal dielo skazy, ušiel.

Podľa polície chcel utiecť zo Spojených štátov. Vyšetrovatelia u neho našli letenku a v prepočte asi sedemtisíc eur. Nestalo sa tak však. Pardo bol nájdený mŕtvy v dome svojho brata vzdialeného asi 40 km od miesta masakru. Sám sa zastrelil. Policajti potom vyhlásili, že plánoval zabiť aj svoju matku.

Bitie, škrtenia, elektrické šoky a potom smrť. Tak končili obete mileneckej dvojice zlákané cez inzerát

Pri rozvode, po ktorom prišiel o necelých osemtisíc a psa, totiž získala manželka. Podľa susedov bol pritom Pardo človek, ktorý pôsobil veľmi príjemne. „Je to absolútne šokujúce. Bol to ten najmilší človek, akého si viete predstaviť. Vždy bolo príjemné si s ním porozprávať, stále sa usmieval,“ povedala susedka vraha denníku LA Times.