Marián Kočner, ktorého obvinili z objednávky vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, zažíva horúce chvíľky. Valí sa na neho jedno obvinenie za druhým. Najnovšie správy hovoria o jeho úlohe v prípade, ktorý sa odohral pred 16 rokmi. Dvaja podnikatelia tvrdia, že si Kočner údajne objednal vraždu mafiánskeho bossa Jána Takáča v roku 2003.

V júni roku 2003 v bratislavskej časti Kramáre rozstrieľali za bieleho dňa mafiánskeho bossa Jána Takáča. Stalo sa to vo chvíli, keď vystupoval z auta. Vyšetrovanie prípadu zotrvávalo dlhé roky na mŕtvom bode. Až v roku 2017 obvinila polícia gang Piťovcov, ktorí mali údajne konkurovať Takáčovému gangu.

Mafiánsky boss ktorý chcel vstúpiť do politiky.

„Vyšetrovanie naďalej prebieha, preverujeme všetky dostupné informácie,“ povedal hovorca Prezídia Policajné zboru Slovenskej republiky Michal Slivka. Kriminalisti údajne zatiaľ pracujú s verziou, že si vraždu objednal Juraj O., ktorý Piťovcov údajne viedol. Podľa TV JOJ má však prípad jeden veľký háčik.

„Som presvedčený, že Jána Takáč mohol dať zavraždiť Marián Kočner. Mal motív,“ povedal slovenskej televízii TV JOJ bratislavský podnikateľ Adi G. Ten sa roku 2003 dostal s Kočnerom do sporu.

 Nie je to len pomsta  Kočnerovi? 

Kočner údajne Adimu a jeho spoločníkovi pomohol vyhrať spor s poisťovňou, pričom mimosúdne dohodou získali desiatky miliónov korún. „Marián Kočner požadoval neoprávnene vyplatenie časti z vysúdených peňazí. Vyhrážal nám a vydieral nás, tak sme mu ich dali. Ján Takáč, s ktorým som sa poznal, sa o tom dozvedel a chcel poznať okolnosti,“ tvrdil Adi, ktorého slová potvrdil aj jeho vtedajší spoločník Pavol J.

„Tieto peniaze Marián Kočner dostal. V kuloároch sa hovorilo, viackrát som to začul, že Ján Takáč si robil nároky na časť alebo celú túto odmenu od Mariana Kočnera,“ vyhlásil Pavol J.

Ďalšia obeť mafiánskych popráv v Bratislave

Snáď by mohol prípad viac objasniť obvinený „Piťovec“ Juraj O. Pred tromi mesiacmi vypovedal na policajnom prezídiu, kde ho natočila TV JOJ. „Išlo o dlhodobo plánované úkony NAKA, ktoré súvisia so staršími prípadmi násilnej trestnej činnosti,“ uviedol policajný hovorca Michal Slivka

Nie je zatiaľ isté, či Juraj O. vypovedal priamo k vražde Jána Takáča. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ho na to ešte policajti budú pýtať. Adi G. uzavrel rozhovor slovami: „Všetky tieto informácie, týkajúce sa možnej vraždy Jána Takáča Mariánom Kočnerom, už som odovzdal polícii a NAKA.“