„Budem sa pozerať, ako zdochneš!“ Reval príbuzný obete na brutálneho vraha

"Prišla som sem len preto, aby som videla, ako vyzerá sám diabol,"

1813

Kirby Wallace (53) v utorok prvýkrát stál pred súdom za brutálnu vraždu ženy z amerického Tennessee. Na súde boli prítomní aj pozostalí, ktorí neveriacky pozerali na Kirbyho tvár, a dokonca došlo aj na ostré slovné výmeny.

Wallace je obvinený z brutálnej vraždy Brendy Smithovej († 63), ku ktorej došlo 23. septembra v americkom Tennessee. Brenda s manželom Teddym mierila domov z kostola, zatiaľ čo sa Kirby snažil ich dom vykradnúť. Teddy sa pokúsil lupiča zneškodniť, ale Smith ho dobodal nožom. Potom sa ho pokúsil streliť do hlavy, ale guľka muža len škrabla.

Rozbesnený Wallace sa potom vrhol na Brendu. Aj ju bodol nožom. Nakoniec manželov zviazal a celý dom podpálil. Teddymu sa ako zázrakom podarilo prežiť, ale Brenda svojim zraneniam podľahla. Kirby následne ešte ukradol ich vozidlo a odviezol si aj korisť v hodnote cez 5 000 dolárov.

Pred následnými policajnými manévrami sa vrahovi darilo týždeň skrývať. Nakoniec ho v lesnatej oblasti dopadol psovod Stacey Bostwick a jeho chlpatý parťák bloodhound Rowdy.

Kirby zatiaľ nebol oficiálne obvinený z vraždy, ani zo zapálenia domu, a dokonca ani z brutálneho napadnutia Teddyho. Kriminalisti dávajú dohromady všetky dôkazy a prokuratúra tvrdí, že budú mať čo robiť, ale určite vypracujú nepriestrelnú kauzu, ktorá na súde obstojí.

Vraha Lázoka turisti prichytili, ako dievčaťu odrezáva hlavu, Nikol zabil v deň jej 17. narodenín

Keď bol Wallace vyvádzaný zo súdnej siene, rodinní príslušníci zavraždenej ženy si neodpustili vyjadriť svoj názor a začali na podozrivého kričať. „Budem sa pozerať, ako chcípneš!“ Ozývalo sa z davu.

Dorazili ale aj miestni ľudia, ktorí s prípadom vlastne nemali nič spoločné. „Prišla som sem len preto, aby som videla, ako vyzerá sám diabol,“ povedala Lynn Thompson pre Leaf Chronicle.