Býval členom českého mafiánskeho gangu, teraz stráži majetok Kočnera. Kto je vlastne Ivo Hricík?

2716

Slovenská polícia vo štvrtok usporiadala masívne raziu v šestnástich domoch a deviatich ďalších objektoch u Kočnera a sudcov podozrivých zo spolupráce s mužom vineným z vraždy Jána Kuciaka! Dokonca sa zakuklenci objavili aj v dome Iva Hricíka – právoplatne odsúdeného člena Krejčířovho gangu, ktorý teraz pracuje práve pre Kočnera.

Polícia vo štvrtok uskutočnila razie v dome a vo firmách Mariána Kočnera, ktorý je vo väzbe a ktorý okrem iného čelí obžalobe z objednávky predvlaňajšej vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky.

Radovan Krejčíř zatknutý v JAR

Polícia oznámila, že jej elitný útvar v rámci vyšetrovania ekonomickej trestnej činnosti vykonáva 16 domových prehliadok a razie v ďalších deviatich objektoch. Policajná akcia nasledovala po stredajších domových prehliadkach u niekoľkých sudcov, ktorí sú podozriví zo spolupráce s Kočnerom. Kontakty Kočnera s pracovníkmi justície vyšli najavo vlani v lete pri vyšetrovaní Kuciakovej vraždy. Následne bolo niekoľko sudcov postavené mimo službu.

Najznámejší český mafián Radovan Krejčíř sa sťažuje na podmienky vo Juhoafrickom väzení

Podľa spravodajského serveru noviny.sk sa policajti zastavili aj v Banskej Bystrici u Iva Hricíka, ktorý Kočnerovi na Slovensku spravuje niekoľko nehnuteľností a vystriedal ho na pozícii konateľa spoločnosti Správa a inkaso pohľadávok.

V Česku bol Hricík právoplatne odsúdený na tri roky s päťročným podmienečným odkladom. Pre Krejčířa mal spolu s ďalšími spolupracovníkmi sfalšovať koruny a franky v hodnote cca 188 miliónov eur.

Krejčíř mal v pláne únos a vraždu miliardára Motsepeho, tvrdí svedok

Okrem Hricíka má Kočnera a Krejčířa spájať ešte Športhotel v Donovaloch. Ten vlastní prave Marián Kočner a k dôležitým stretnutím ho podľa serveru sme.sk využíval práve Krejčíř – mal tu plánovať podvody, a dokonca sa tu vraj skrýval pred políciou. Že ho tu videl, potvrdil aj Hricíkov brat Radko Nauš, ktorý bol ako člen Krejčířovho gangu tiež stíhaný, súd ale od potrestania upustil.

Český krstný otec vďaka svojim kontaktom v podsvetí ovládol pašerácke cesty