Bývalý člen strany LSNS dostal 23 rokov! Majiteľ pohrebného ústavu nožom zabil zamestnanca 

853

Majiteľ pohrebné služby Jozef K., ktorý po konflikte vlani na jeseň zavraždil bývalého zamestnanca, dostal 23 rokov. Údajne tak robil preto, aby si udržal manželstvo. Po vražde k mŕtvemu zavolal manželku, ktorej sa priznal a nútil ju, aby mu pomohla zbaviť sa tela. Ohavný čin mu však manželstva nezachránil.

Bývalý okresný predseda Ľudové strany Naše Slovensko a majiteľ pohrebnej služby Jozef K. stál v utorok 20. októbra pred Špecializovaným trestným súdom v Pezinku, kde si vypočul svoj rozsudok. Podľa obžaloby zabil Romana Alexa piatimi ranami nožom do hrudníka.

Krvavý čin sa odohral v novembri v pohrebnom dome vo Švábovciach pri Poprade. Telo potom zabalil do vreca a odniesol ho do stodoly vedľa domu, kde jeho nič netušiaca, teraz už bývalá, manželka chystala ratolesti k spánku. K vražde sa jej priznal a požadoval, aby mu pomohla sa tela zbaviť. Tá zo strachu o deti nakoniec súhlasila a pomohla doviezť telo k miestnemu potoku, kde ho vyložili. „Nebudem sa k tomu už nijako vyjadrovať,“ povedala na súde médiám.

Aj napriek vyhrážkam, že keď niečo prezradí, tak skončí vo väzení s ním a deti pôjdu do detského domova, zavolala nakoniec manželka políciu a celá kauza skončila pred súdom. Obvinený Jozef tvrdil, že sa pred zavraždeným iba bránil, keď ho zamestnanec pohrebnej služby napadol kvôli peniazom.

Vražda zo žiarlivosti: Jozef dobodal Romana, aby zabránil rozvodu! Zbaviť sa mŕtvoly mu pomáhala manželka

Podľa medializovaných informácií bol Jozef K. v čase vraždy členom politickej strany Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko, tá sa však od jeho konania v plnej miere dištancovala.

Muž odsekol nevernej manželke hlavu a odniesol ju na policajnú stanicu!

Senát Špecializovaného trestného súdu ho uznal vinným a odsúdil ku 23 rokom väzenia s maximálnou ostrahou. Okrem toho dostal zákaz viesť motorové vozidlá po dobu piatich rokov a ochranný dohľad na tri roky. Rozsudok však zatiaľ nie je právoplatný, posledné slovo bude mať až Najvyšší súd.