Bývalý príslušník londýnskej metropolitnej polície bol uznaný vinným z niekoľkých znásilnení, vrátane znásilnenia dieťaťa. Informovala o tom v stredu agentúra Reuters s odkazom na vyjadrenie polície, podľa ktorej muž niektoré z týchto trestných činov spáchal v čase, keď bol policajtom.

V najnovšom prípade týkajúcom sa najväčšieho britského policajného zboru uznal súd 24-ročného Cliffa Mitchella vinným z desiatich znásilnení, troch znásilnení dieťaťa mladšieho ako 13 rokov, jedného únosu a jedného porušenia príkazu na zákaz obťažovania.

Polícia rozbila medzinárodný gang, ktorý patrí k jednej z najnebezpečnejších zločineckých sietí v Európe 

Vlani v septembri Mitchell znásilnil ženu, zatiaľ čo jej držal nôž pri krku, potom jej zaviazal cez oči tričko, spútal ruky páskami a donútil ju nastúpiť do jeho auta, uviedla polícia. Žene sa nakoniec podarilo utiecť, načo jej pomohla nemenovaná osoba.

„Toto je skutočne šokujúci prípad a som znechutený Mitchellovým odporným správaním,“ povedal zástupca komisára metropolitnej polície Stuart Cundy a označil jeho konanie za „nehanebné zneužitie moci“. Mitchell podľa neho povedal jednej zo svojich obetí, že jej nikto neuverí, pretože je policajt. Polícia podľa neho v súčasnej dobe robí viac ako v niekoľkých posledných desaťročiach, aby sa zbavila členov poškodzujúcich jej integritu.

Policajt podozrivý v kauze únosu a vraždy krásnej manažérky!

Londýnskou políciou v posledných rokoch otriaslo množstvo škandálov, vrátane únosu, znásilnenia a vraždy Sarah Everardovej policajtom Waynom Couzenom alebo priznania Davida Carricka, že počas takmer dvoch desaťročí, kedy slúžil ako policajt, spáchal 24 znásilnení, zatiaľ čo jeho kolegovia prepásli šancu ho zastaviť.

Nielen slovenská polícia robí chyby. Českej sa podarilo prepustiť najhľadanejšieho muža Európy

Inštitúcia stále čelí výzvam verejnosti, aby sa začala zaoberať správaním svojich príslušníkov. Nezávislé preskúmanie v minulom roku dospelo k záveru, že londýnska polícia je inštitucionálne rasistická, mizogynná a homofóbna.