Vlastnú superjachtu, ktorá je schopná preboriť ľad, zvíťazil nad zákernou leukémiou, ale na kolená ho dostali protiruské sankcie. Ruský bankár Oleg Tinkov tvrdo vystúpil proti ruskému vládcovi Vladimirovi Putinovi. Apeluje na Kremeľ, aby zastavil masaker na Ukrajine.

Tinkov si na svojom Instagrame nebral servítky. Kritizoval ruské vedenie a postup ruskej armády. Žiada zastavenie všetkých masakrov. „Samozrejme existujú hlupáci, ktorí kreslia písmeno Z, ale deväťdesiat percent Rusov je proti vojne,“ upozornil bohatý oligarcha. „Predstavitelia Kremľa budú šokovaní, že ich deti nebudú môcť ísť tento rok v lete k Stredozemnému moru,“ rypol si do vedenia krajiny.

Oleg Tiňkov nedodržal slovo. Odchádza

Ruský boháč si zarobil okrem iného tým, že zahájil činnosť banky Tinkoff. Po štrnástich rokoch ale musel odstúpiť z funkcie predsedu predstavenstva a oznámil, že mu bola diagnostikovaná akútna leukémia. Po začiatku vojny klesli akcie banky o viac ako deväťdesiat percent. Tým Oleg stratil štatút miliardára.

Kam pôjdu Sagan, Contador a spol.?

Ako informoval denník Daily Mail, k výzvam ukončenia vojny ho prinútila nielen horšia finančná situácia, ale aj práve prekonaná leukémia. Podľa svojich slov zistil, aký krehký môže život byť. „K čomu vám bude tá vaša armáda, keď všetko v krajine bude špinavé a utopené?“ pýtal sa oligarcha, ktorý má na krku obvinenia z daňových podvodov vo výške mnohých miliónov eur.