Bývalý známy pedofil sliedil pri škole, len čo ho predčasne pustili z basy

1319

Známy britský zabávač (88), ktorý bol usvedčený zo sexuálneho obťažovania maloletých, má zamiesené na ďalší problém. Potom, čo bol predčasne prepustený z väzenia, ho nachytali, ako sa aj napriek zákazu prechádza po pozemkoch základnej školy a máva na deti. Nakoniec musel zakročiť riaditeľ, ktorý ho z areálu vyviedol!

Britský zabávač austrálskeho pôvodu Rolf Harris (88) bol v roku 2014 londýnskym súdom usvedčený z 12 prípadov sexuálneho obťažovania maloletých dievčat medzi rokmi 1968-1986.

Pedofil Rolf Harris s kráľovnou
Rolf Harris s Camillou

Vo svojej adoptívnej vlasti uvádzal Harris rodinné televízne programy od 50. rokov. Podľa prokuratúry jeho skoršiemu stíhaniu bránila umelcova medzinárodná sláva.

„Slávneho“ pedofila predčasne pustili z basy

Niektoré zo zneužívaných dievčat mali iba sedem rokov.
Na svedomí mal mať konkrétne sexuálny útok na osemročnú zberateľku autogramov, dva na násťročné dievčatá a nespočetných pokusov o zneužitie šestnásťročnej kamarátky jeho vlastnej dcéry. Súd ho za to poslal na päť rokov a deväť mesiacov do väznice vo Stafford. V roku 2017 ho však prepustili po odpykaní menej ako polovice trestu.

Teraz sliedil pri škole

Séria škandalóznych odhalení sa začala v roku 2011 po smrti hlásateľa BBC Jimmyho Savila, ktorý bol na základe vyšetrovania jedným z najväčších britských pedofilov.

Harris teraz žije v britskom meste Maidenhead len kúsok od základnej školy Oldfield Primary School. Tam ho jedného dňa zbadali, ako sa prechádza po pozemku a máva žiakom do okna v triede, čo sa medzitým na záhrade rozprával s iným mužom. Riaditeľ školy Richard Jarrett ale nakoniec zasiahol a zabávača z areálu vyviedol.

Školáčku (13) znásilnilo 137 pedofilov, ale za mrežami skončili len traja

„V súčasnej dobe u nás pracuje sochár, čo robí s drevom. Rolf Harris ho musel vidieť a šiel za ním. K deťom nemal žiadny prístup. Máme v škole presne určené miesto, kde si rodičia svoje deti vyzdvihujú. Nachádza sa asi 20 metrov od hlavnej cesty a dohliada na to ochranka. Hoci pán Harris býva blízko, bolo to prvýkrát, čo sa tu objavil,“ povedal riaditeľ Jarrett pre Daily Mail.

„Osobne som vyšiel von, potriasol mu rukou a predstavil sa. Povedal mi, že si chcel vziať od sochára nejaké drevo. Povedal som mu, že musí odísť. Tiež som potom informoval policu,“ doplnil Jarrett.

Kazachstan sa chystá chemicky kastrovať prvých 2000 usvedčených pedofilov

Rodičia a ďalší príbuzní boli šokovaní, keď uvideli na internete zábery Harrisa na školskom pozemku, ktoré ktosi nafotil a zverejnil. „Prečo mával na deti? Už tak má dosť zlú povesť. Myslím, že riaditeľ urobil správnu vec, keď mu povedal, aby odišiel. A ak má ten človek dosť rozumu, tak už sa späť nevráti,“ uviedol John Thirkell (69), dedko jedného zo žiakov.

Harrisovi teraz hrozí, že sa bude musieť vrátiť do kriminálu. „Ak sú ľudia usvedčení zo sexuálneho napadnutia prepustení na slobodu, platia pre ne prísne pravidlá a podmienky. Keď ich poruší, môžu sa vrátiť späť do väzenia. Prípadom sa teraz zaoberáme a na základe poskytnutých informácií budeme konať,“ oznámilo ministerstvo spravodlivosti.