Čakala na teba, keď si bol v base, a ty si ju strelil do hlavy,“ reval otec obete na jej útočníka

1485
Na ulici zostali dve zapečatená autá

Za mreže do väzby poslal Okresný súd v Rokycanoch kosovského Albáncov Alberta A. (43). Ten podľa police vo štvrtok večer v Rokycanoch strelil do hlavy svoju priateľku (37). Ich syn (5) hrozný čin videl, sedel v aute vedľa matky. Otec obete sa teraz pozrel útočníkovi do tváre. Bolo to veľmi emotívne stretnutie.

Na chodníku pred súdom bolo poriadne rušno. Keď policajti priviezli pred budovu Alberta A. v dodávke VW Transportér s nepriehľadnými sklami. Otec postrelenej ženy Andrej D. (65) pristúpil k vozidlu a začal na priateľa svojej dcéry kričať. „To si nezaslúžila, čo si jej urobil. Čakala na teba, keď si bol v base. Je v kritickom stave, ona mi umrie,“ rozplakal sa Andrej D.

Súd dnes poslal Alberta A. za pokus vraždy do väzby. Dôvodom je, že by dotyčný mohol ovplyvňovať svedkov, pokračovať v trestnej činnosti alebo sa dať na útek. „K činu sa priznal, ale popiera, že by úmyselne stlačil spúšť. Výstrel a nedovolene ozbrojovania priznal,“ povedal sudca Davida Svoboda. Za pokus vraždy mu hrozí až 18 rokov väzenia.

 Obeť strelená do  hlavy 

Hroznej dráma sa odohralo vo štvrtok večer pred vjazdom do továrne Eugen Wexler v  Rokycanoch. Albert A. sem mal podľa polície prísť v osobnom vozidle Škoda Superb. „Tu mal pristúpiť k zaparkovanému vozidlu Opel Meriva, v ktorom sedela jeho priateľka a jedným výstrelom z nelegálne držanej pištole ju zasiahol do hlavy,“ uviedla policajná hovorkyňa Dana Kroftová. „Vedľa nej v aute sedel môj vnúčik. Ešte šťastie, že ho nezasiahol. Výstrel išiel do auta v smere k nemu,“ povedal Blesku dedko Andrej D.

Družku zabil Zdeno v afekte zo žiarlivosti. Bola matkou jeho dvoch maloletých dcér (3 a 5)

 Držal pištoľ a bol od  krvi 

Útočníka Alberta A. dopadli policajti v Plzni. Ešte pred tým, než ho chytili, Albert A. odišiel k otcovi svojej priateľky Andrejovi D. „Kričal, že je moja dcéra strelená do hlavy a aby som tam s ním išiel. Povedal mi, že sa to stalo u fabriky v Kotelské ulici. Najskôr som si myslel, že ju niekto strelil, ale potom mi došlo, že to urobil on,“ opísal Blesku Andrej D.

„Zrazu som si uvedomil, že Albert A. stojí predo mnou s pištoľou v ruke a bol tiež od krvi. Skočil som do auta a išiel na to miesto, ktoré mi udal. On išiel iným autom za mnou a ja si myslel, že k tej fabrike ide so mnou. Na križovatke ale odbočil na druhú stranu, smerom na Plzeň,“ líčil Andrej D.

 Vnuk sa pýta na  mamičku 

„Keď som prišiel pred tú továreň, už tam boli policajti a tiež prišla záchranka. Povedal som policajtom, kde Albert A., v Plzni je. A oni ho tam potom zatkli,“ povedal Andrej D. Streľbu podľa neho videl jeho vnuk. „Ten je teraz u babičky a neustále sa pýta po mamičke. Dcéra je v kritickom stave v nemocnici a môže každú chvíľu zomrieť,“ dodal. Andrej D.

Drogový boss popravil ženu strelou do hlavy! Útočníka chytili

„Dcéra má s Albertom A, syna. Keď bol vo väzení, celý čas na neho čakala. Pred desiatimi mesiacmi ho pustili na podmienku a žili spolu. On ju ale psychicky a fyzicky týral,“ dodal Andrej D. Kosovského Albánace Alberta A. poslal do väzenia Krajský súd v Plzni za to, že pervitínom a heroínom zásoboval nemeckých narkomanov. Súd mu vtedy preukázal sedem transportov drog.

VRAŽDY ZO ŽIARLIVOSŤI – Traja mŕtvi na predpis