„Boli sme práve šialene chorí. Obaja sme mali pekelnú chrípku. A ja som sa jej spýtal, či si ma vezme. Povedala: Nie,“ povedal Douglas v rozhovore pre ITV. Herečka to vtedy zrejme brala ako srandu.

Douglas sa ale nenechal odradiť a o ruku svoju partnerku požiadal ešte na romantickej dovolenke na horách. „Požiadal som ju o ruku v Aspene decembri v roku 1999. Nikdy na to nezabudnem,“ pokračoval. Vtedy už Catherine súhlasila.

Svadbu potom mali v novembri 2000 a teraz oslavuje už šestnásť rokov v manželstve. A aj napriek kríze v roku 2013, kedy sa v médiách hovorilo o možnom rozvode, si nemôžu spoločné spolužitie vynachváliť.

catherine_zeta-jones_michael_douglas_01    Catherine stála po boku manžela v ťažkých chvíľach, keď v roku 2010 ochorel, bojoval s rakovinou a podstupoval náročnú liečbu. „Vtedy som si myslel, že už sa nikdy nevrátim do práce. Mal som strach, že by som to nezvládol ako psychicky, tak fyzicky,“ prezradil.

„Chodil som na ožarovanie a chemoterapiu a šialene som schudol a rozhodne som tiež veľa zostarol,“ povedal Michael, ktorému v čase choroby na lepšej nálade nepridával ani ten fakt, že jeho syn z prvého manželstva sedel za mrežami.