Na hranici medzi Argentínou, Brazíliou a Paraguajom začiatkom novembra zadržali českého občana, ktorý sa posledných 25 rokov vyhýbal nástupu do väzenia. Hľadaný Josef Š. bol v roku 1998 odsúdený za podvod vo firme na 30 mesiacov za mrežami. České úrady žiadajú o jeho vydanie do Českej republiky. Napísal to vo štvrtok server Novinky.cz.

Hovorca ministerstva spravodlivosti Vladimír Řepka potvrdil, že muž bol zadržaný na území Argentíny na základe medzinárodného pátrania vyhláseného Interpolom. „Aktuálne je umiestnený vo väzbe v rámci extradičného konania,“ uviedol pre Novinky a Právo.

Čecha obžalovaného z miliardových podvodov zadržali na jachte pri ostrove Korfu

Josef Š. si vo firme, kde pracoval, preposlal 2,72 milióna korún na svoj účet. Jeho partnerka povedala, že sa tak chcel dostať k percentám z uskutočnených zákaziek, ktoré mu dlhoval majiteľ firmy. Ten však vec oznámil na polícii a Jozef Š. skončil ako obžalovaný na súde. Najprv mu Krajský súd v Brne uložil 5,5 roka väzenia, trest mu znížil odvolací olomoucký vrchný súd. Josef Š. potom opustil Českú republiku, pretože sa podľa svojej partnerky cítil nevinný a s trestom nesúhlasil.

Únos a mučenie kráľa kryptomien, za podvod v miliónoch eur