Tento rok v lete sa začal vyrábať revolučný model automobilky Tesla. Ešte pred svojou sériovou výrobou zaznamenala Tesla enormný záujem a tento elektromobil. Čím si nová Tesla získala toľko priaznivcov? Predovšetkým kvôli svojej obstarávacej cene, ktorá je porovnateľná s cenou áut so spaľovacím motorom.

Tesla si dala za cieľ vytvoriť novinku, ktorú budú chcieť masy ľudí a tiež si ju budú môcť po finančnej stránke dovoliť. Model 3, ako ho Tesla pomenovala nás totiž vyjde na iba 32 tisíc eur. Bude sa predávať za 35 000 dolárov. S ostatnými modelmi od Tesly je cena neporovnateľná. Napríklad Model S má cenu dvakrát tak vyššiu.

Stratégia Tesly je, že bude mesačne vyrábať 20 tisíc elektromobilov. Sériová výroba začala 7. júla. Predobjednanie sa spustilo v apríli minulého roka. Tesla zaznamenala počas iba 36 hodín 253 tisíc objednávok, a to po jednoduchom predstavení modelu, ktorý ešte ani nemal presne definované všetky parametre. Do dnešného dňa Tesla eviduje 400 000 nezáväzných objednávok a záujem stále narastá.

Parametre Modelu 3

Model 3 by mal na jedno nabitie prejsť vzdialenosť 350 km. Objem kufra má 396 litrov a pohodlne sa do neho má vojsť 5 cestujúcich. Veľkostne je podobná ako Škoda Octavia. Z 0 na 100 zrýchli z 6 sekúnd. Nárazové testy Tesla očakáva bezchybné. Na palubnej doske bude jeden jediný dotykový displej podávajúc informácie vodičovi a umiestnený bude uprostred palubnej dosky.

Tesla očakáva, že bude Model 3 revolúciou a doslova zmení svet. Nabíjacie stanice neustále inštaluje po celom svete, aby boli čo najdostupnejšie