Česi chystajú v Bratislave novú obytnú štvrť

2181

Bude na ploche 156 futbalových ihriskách, cca na 100 hektárovom území v bratislavskej časti Vajnory. Napísal český spravodajský web e15.cz.

Investíciu chystá česká skupina Nordic Investors, plánuje preinvestovať stovky miliónov eur.
Projekt podľa spravodajského webu má okrem bývania, obchodov či reštaurácií zahŕňať aj športové a odpočinkové aktivity, cyklochodníky, školy, škôlky, ale aj jazero. Výstavba by sa mala realizovať približne 20 rokov.
„Nevylučujeme spojenie so strategickým partnerom, ktorý má skúsenosti s podobnými projektmi napríklad v zahraničí,“ citoval e15.cz investičný manažér Nordic Investors Ladislav Jelínek.
Projekt na výstavbu novej bratislavskej časti česká spoločnosť získala od rakúskej konsolidačnej agentúry pred rokom. Nový vlastník územia už dal do poriadku územie, na ktorom plánuje stavať.

 „Pomerne náročné bolo vyčistenie skládok odpadov, ktoré divoko vznikli na pozemkoch či budovách. Odstránili sme stovky ton odpadkov, zabezpečili budovy a vjazdy a zaistili stráženie,“ konštatoval Jelínek.

Ide o jedno z najväčších ucelených území v Bratislave, ktoré má okolo sto hektárov. Nové Vajnory napríklad zhltnú 156 futbalových ihrísk alebo 24 pražských Václavských námestí.