Češka turistka sa zrútila z vrcholu Siná v Nízkych Tatrách! Padala 50 metrov

410

Horskí záchranári v sobotu 9. marca vyrážali na pomoc českej turistke. Tá sa zrútila z vrcholu Siná v Nízkych Tatrách a padala približne 50 metrov. Žena utrpela niekoľko povrchových zranení a následne bola záchranárskym vrtuľníkom transportovaná do nemocnice v Liptovskom Mikuláši.

Vrchol Sina v Nízkych Tatrách ponúka turistom impozantný výhľad smerom na Liptovský Mikuláš. Počas zimných mesiacov je však Sina nebezpečná a záchranári pred výstupom na ňu opakovane nabádajú k obozretnosti.

Výprava na vrchol sa cez uplynulý víkend stala osudnou aj pre českú turistku. Tá zrejme pošmykla a padala približne 50 metrov do jedného zo žľabov.

Vysoké Tatry si vyžiadali ďalšiu obeť. Padajúci kus skaly zabil českého horolezca

„Turistka pri páde utrpela niekoľko povrchových poranení. Zastavila sa na mieste, z ktorého jej hrozil ďalší pád,“ popísali zásah horskí záchranári. U zranenej ženy bol najskôr vysadený lekár a následne sa k nemu pripojila dvojica horských záchranárov, ktorá sa do ťažko prístupného miesta dostala pomocou navijaka.

Tatry navštevujú najviac Slováci a Česi, mali by si ich hotelieri vážiť

„Pacientka bola po zabezpečení a prvotnom ošetrení z miesta evakuovaná palubným navijakom a po medzipristátí na pristávacej ploche na Lúčkach bola preložená na palubu záchranárskeho vrtuľníka a letecky transportovaná do nemocnice v Liptovskom Mikuláši,“ doplnili k akcii