Český skialpinista prišiel o život v Tatrách! Zomrel pred očami manželky!

1057

Pri tragickej nehode v stredu vo Vysokých Tatrách zomrel český skialpinista. Štyridsaťtriročný muž sa mal so svojou manželkou vydať na uzavretú zjazdovku, kde narazil do prekážky pod snehom. Na miesto letel záchranársky vrtuľník, avšak už mu nedokázali pomôcť. Smrti svojho manžela sa prizerala jeho žena.

K nešťastiu došlo na zjazdovke na Štrbskom plese. „Na zjazdovke bolo ohlásené bezvedomie štyridsaťtriročného českého skialpinistu, ktorý nezvládol jazdu a vrazil do prekážky pod snehom,“ informovali horskí záchranári s tým, že na miesto vyrazil záchranársky vrtuľník, ale mužovi už nebolo pomoci.

Vysoké Tatry si vyžiadali ďalšiu obeť. Padajúci kus skaly zabil českého horolezca

Podľa informácií sa český skialpinista vydal so svojou manželkou na uzavretú zjazdovku. „V rýchlosti vošiel lyžami na kameň, prudko zastavil, preletel dopredu a tak nešťastne spadol, že si zlomil väz,“ uviedol jeden z technikov, ktorý všetko videl.

TATRY: Horskí záchranári pomohli aj druhému z českých horolezcov spod Gerlachu

„Hlavne však na tej zjazdovke nemal čo robiť. Bol tam aj spolu so svojou manželkou, ktorá to celé videla. Bohužiaľ prešli cez pásky, ktorými bola zjazdovka uzavretá,“ dodal.