Cestujúci zmiznutého letu MH370 boli rozpredaní na orgány! Tvrdí investigatívna novinárka

2052

S úplne novou a mimoriadne desivou teóriou, o tom aký osud stretol zmiznuté lietadlo malajzijských aeroliniek MH370 z roku 2014, prišla bývalá dlhoročná spolupracovníčka televízie Fox News Darlene Tiptonová. Podľa nej boli cestujúci zadržaní a rozpredaní na orgány. Pre svoje tvrdenia má vraj dôkazy, nechce ich ale prezradiť, kým nebude hotový jej dokument. Tiptonová o tom prehovorila pre server Daily Star.

Boeing 777-200 s 239 cestujúcimi na palube zmizol 8. marca 2014 pri svojej ceste z Kuala Lumpur do Pekingu. Dodnes nie je známe, čo sa s ním stalo, ani čo zapríčinilo jeho pád. Bolo nájdených len pár trosiek, a to až po niekoľkých rokoch pátrania. V tejto chvíli už je vyšetrovanie oficiálne uzavreté.

Desivá teórie o zmiznutí letu MH370

Mnoho ľudí, vrátane príbuzných obetí, sa ale stále snaží zistiť, čo presne sa stalo. Patrí medzi ne aj Tiptonová, ktorá tvrdí, že hlavný motív zmiznutia lietadla sa jej podarilo vypátrať. Podľa nej sa cestujúci stali obeťou strašného procesu, pri ktorom boli násilne rozpredaní na orgány.

O svojich zisteniach novinárka pripravuje dokument, v ktorom má byť aj video potvrdzujúce túto teóriu. Dôkazy ale zatiaľ poskytnúť nechce, pokiaľ nebude snímku hotový. V túto chvíľu sa tak domnienka pohybuje skôr na poli konšpiračných teórií.

Dôvodom, prečo takto ľudia skončili, bol podľa Tiptonovej fakt, že v lietadle sa nachádzali príslušníci hnutia Falun Gong (Falun-kung). Hnutie je čínskou vládou zakázané a jeho členovia sú ňou prenasledovanie a trestaní.

„Dúfam, že Čína prestane zatýkať príslušníkov Falun Gong a prestane nimi živiť svoj strašný obchod s orgánmi,“ uviedla Tiptonová. Z celkovo 239 cestujúcich na palube MH370 bolo 153 čínskej národnej príslušnosti. Čína sa preto neskôr pátracích operácií intenzívne zúčastňovala a prispela na ne desiatkami miliónov. Že by sa na zmiznutie podieľala, doteraz nič nenasvedčovalo.

S bohatou dedičkou sa zrútilo lietadlo, zomrela pred svojou svadbou, pri návrate z rozlúčky

Tiptonová pracovala v americkej televízii Fox News viac ako 20 rokov. Spoločnosť s ňou nakoniec ukončila spoluprácu po tom, čo použila firemné email na organizovanie zbierky pre príbuzných obetí letu MH370.

Putin, samovražda aj čierny pasažier

Špekulácie o orgánoch je len ďalší v dlhej sérii teórií, ktoré sa od roku 2014 objavujú. Americký spisovateľ Jeff Wise napríklad tvrdil, že ruský prezident Vladimir Putin upravil navigáciu lietadla, aby narazilo do ruského kozmodrómu Bajkonur a on tak mal zámienku zaútočiť na Západ.

Neuveriteľné, za haváriu mohol nedostatok benzínu.

Šéf malajzijskej polície Tan Sri Khalid Bakar naznačil, že pilot zrejme spáchal samovraždu. Podľa iných teórií ale lietadlo okamžite nespadlo, pretože príbuzní cestujúcich mali počuť mobilné zvonenie od ľudí z paluby ešte štyri dni po ich zmiznutí.
Objavili sa aj názory, že za katastrofu môže Severná Kórea alebo čierny pasažier.

Pri leteckej havárii zahynuli aj francúzski olympijskí medailisti

Ani jedna z teórií doteraz nebola potvrdená. Záhada zmiznutia MH370 zostáva rovnakou záhadou, ako pred štyrmi rokmi. Oficiálne pátranie, ktorého sa zúčastnila austrálska, malajzijská a čínska strana, skončilo minulý rok sa závermi, že príčina nebola zistená.

MH370 rokov zmiznutie ľudské orgány falun gong Čína