Chcete vyzerať takto dobre v SEDEMDESIATICH? Nejedzte CUKOR!

2453

Carolyn Hartz je novou senzáciou internetu. Hoci má za sebou už sedem krížikov, nehádali by ste jej ani päťdesiat rokov. Za všetko vraj môže strava bez cukru.

Carolyn Hartz sa cukru definitívne vzdala pred tridsiatimi rokmi. Lekári totiž zistili, že má Austrálčanka nábeh na cukrovku. Aby žena prepuknutiu vážnej choroby predišla, radšej sa úplne vzdala milovanej zložky svojej stravy.„Na cukru som bola závislá, preto bolo spočiatku veľmi ťažké sa ho vzdať. Keď som to ale dokázala ja, dokáže to každý,“ tvrdí žena v rozhovore pre Daily Mail Australia.

Práve absencia cukru v jedálničku je podľa nej hlavným dôvodom, prečo sa v sedemdesiatich pýši neuveriteľne mladistvým vzhľadom. „Veľa žien po päťdesiatke si myslí, že nie je možné udržať si postavu. Dokonca aj štyridsiatničky s deťmi sú názoru, že už nikdy nemôžu získať telo, ktoré mali pred tehotenstvom. Samozrejme že sa náš metabolizmus s vekom spomaľuje, ale práve preto by sme s pribúdajúcimi rokmi mali robiť zdravšie voľby a o niečo viac sa snažiť. Verím, že je veľmi dôležité vyberať si, čo jeme a aké množstvo.“Okrem stravy Hartz dbá tiež na pravidelný pohyb. V 65 rokoch sa začala venovať joge a meditácii a snaží sa dodržiavať osemhodinový spánkový režim. Aby svoj život podnikateľky vybalansovala, pracuje len štyri dni týždenne a zvyšok venuje svojim koníčkom, priateľom a rodine. Vie, že vedľa fyzického zdravia je potrebné starať sa aj o svoju dušu.

Ako to už ale pri podobných zázračných prípadov býva, vedľa jej obdivovateľov sa ozýva aj veľa kritických hlasov, podľa ktorých je sedemdesiatročná mladica hlavne dielom plastických operácií. Inak, urobte si názor sami.