Chľast, lacné baby a kokaín! Ako 19 ročný výherca roztočil tristo miliónov? 

20905

Bývalý smetiar si vďaka svojmu robotníckemu pôvodu a divokému spôsobu života vyslúžil titul „kráľ všetkých machrov“. Šťastlivý výherca všetky peniaze utratil za hektolitre vodky a kilá kokaínu. Na veľkolepej párty pozýval kohokoľvek: svojich dlhoročných kamarátov z krčmy, ale aj neznámych ľudí, ktorých stretol na ulici. Teraz je bez peňazí, priateľov i rodiny.

Michael „Mikey“ Carroll vyhral snovú sumu tristo miliónov, keď mal ešte len 19 rokov. Jeho život pripomína osud slávnej postavy Olivera Twista. Narodil sa do veľmi chudobných pomerov a čoskoro sa pridal k partii sotva násťročných zlodejíčkov. Svoj prvý trest si odpykal už v 13 rokoch za drobnú krádež. Lotériový lístok si však podľa svojich slov kúpil za poctivo zarobené peniaze. A bola to najlepšie utratené libra!

Budúci rok tomu bude 20 rokov odo dňa, keď mu zástupcovia národnej stávkovej kancelárie odovzdali veľkoformátový šek. Ten, ako je Mikeymu podobné, prevzal štýlovo – so šampanským a po prepustení z policajnej cely. Ihneď, ako sa dozvedel, že vyhral, ​​išiel oslavovať. V opitosti sa pobil a víťaznú noc strávil na záchytke.

Thajsko: V krajine je populárna sexuálna lotéria, zasahuje proti nej polícia

Od prevzatia šeku už mohol oslavovať na plno. Iba za tri roky sa mu podarilo minúť absolútnu väčšinu financií. Podľa svojich vlastných slov najviac utrácal za drogy, alkohol a lacné baby. Tých malo byť na štyri tisíce! Po celej Británii sa rozpráva legendy o jeho zbesilom živote. Hovorí sa, že pred súdom stál najmenej tridsaťkrát. Za peniaze si kúpil luxusnú vozňovú stajňa, avšak triezvy riadiť nedokázal. Okrem nebetyčného rozhadzovanie peňazí, venoval veľkú časť svojej rodine a bývalej žene, matke jeho dieťaťa.

Keby vás nenapadlo, ako ešte horším možným spôsobom nakladať s nadobudnutými peniazmi, Mikey mal fantázie dosť. Rád napríklad zajazdil jedným zo svojich športiakov, keď bol zrovna dostatočne triezvy, do McDonaldu, kde nakúpil nespočet hamburgerov a kuracích nugety, ktoré potom z okna vyhadzoval na ulici.

Lotérie de Bébés bola udalosť v ktorej jedinci mohli vyhrať dieťa

Avšak čoskoro sa balíky peňazí stenčili na minimum, a naopak dlhy začali raketovo rásť. Veritelia – čítaj úžerníci – boli postupom času čoraz nervóznejší. Jedného dňa sa Michael prebudil a na záhrade našiel v kruhu ležať šesť svojich rotvajlerov. Ak dobre poznáte gangsterskej filmy, viete, že výstraha chodí iba raz. Hoci v tom čase Mikey čelil ďalšiemu súdu tentoraz za bitku a s tým súvisiace ublíženia na zdraví, svoje dlhy splatil.

Američan prehral pol milióna. Žaluje kasíno, že ho nechalo hrať opitého

Potom, čo bol prepustený z väzenia, sa z neho stal prakticky bezdomovec. Bol úplne na dne: sám, bez rodiny, priateľov a peňazí. Po troch mesiacoch, kedy býval v opustenom škótskom hoteli, sa postavil na nohy. Nechal sa zamestnať na neďalekých bitúnkoch. Za pár libier na hodinu drel od rána do večera sedem dní v týždni.

Teraz žije v dlhodobom vzťahu. Britskému denníku The Daily Star povedal, že utratených miliónov neľutuje: „Som šťastný. Už sa nemusím pozerať cez rameno, či ma niekto nechce udrieť cez hlavu a zobrať mi môj kožuch alebo zlatý prsteň.“