Herec Chris Pratt (37) sa zveril s tým, ako ťažké je pre muža presadiť sa v Hollywoode. Nielen na ženy je kladený veľký nárok ohľadom vzhľadu. Ako sám herec hovorí, kým bol obtlstlý, ponuky na role moc nedostával. Keď na sebe začal pracovať a pravidelne chodil do posilky, zrazu o neho bol záujem.
    „Keď som vypadol z formy, musel som spoliehať iba na čaro osobnosti, humor a improvizáciu,“ povedal herec v rozhovore pre The Daily Telegraph. Ako tlsťoch to nemal jednoduché. Dnes sa v Hollywoode nosia vypracované svalnaté postavy a vzhľad pripomínajúci panáčika Kena.

Keď mal Chris pár kíl navyše, dostával ponuky na role hlúpych vidieckych sedlákov.

    „Je to rovnaké ako u žien. U nich je to známe už dlhé roky. Hollywoodsky diktát je skrátka nejako nastavený,“ pokračoval.
    Chris posilňoval už na strednej škole, kde bol v tíme hráčov amerického futbalu a v kondícii sa udržiaval celkom dlhú dobu. Potom ale stretol svoju budúcu ženu herečku Annu Farisovou (40), ktorá mu začala vyvárať, a z osvaleného športovca bol razom tučný chlapík.

„Bol som pre ľudí len ten vešiak na kabelku, ktorý sa pohyboval na verejných podujatiach okolo slávnej herečky Anny Farisovéj,“ povedal v minulosti. Než sa sám vyšvihol medzi celebrity, pár rokov mu to trvalo, a je presvedčený o tom, že mu k tomu dopomohla práve svalnatá postava.

„Mám navyše štvorročného syna a chcem mu byť príkladom,“ dodal herec známy najmä svojimi televíznymi rolami v seriáloch Parks and Recreation a Everwood. Vo vedľajších úlohách sa objavil vo filmoch Čo ty si číslo?, Noc je ešte mladá, Zásnuby na dobu neurčitú a Vojna neviest.