Christian Bale je takmer na nepoznanie. Kvôli úlohe opäť riadne pribral

4293

     Christian Bale patrí medzi hereckých chameleónov. Vizuálnu transformáciu do úlohy nezveruje do rúk maskérov, ale sám podľa potreby výrazne chudne, alebo naopak priberá.

Keď sa herec objavil s manželkou na filmovom festivale v Toronte, takmer si nebol podobný. Kvôli kilám navyše má zmenené rysy v tvári a silný krk. Navyše si nechal zosvetliť obočie.

Bale výrazne pribral kvôli úlohe o bývalom americkom viceprezidentovi Dickovi Cheneym. Herec pre Variety Studio prezradil, že sa vykrmovali množstvom koláčov, aby mal mohutnejšiu postavu.

Christian Bale je známy tým, že kvôli úlohe neváha podstúpiť aj extrémne zmeny. Už vo svojom prvom významnejšom filme Americké psycho z roku 2000 strávil kvôli atletickému telu hlavné postavy hodiny v posilňovni, ktorú neznáša. Kvôli akčnému sci-fi Equilibrium o dva roky neskôr zase študoval bojové umenia, aby mohol vierohodne mlátiť stovky nepriateľov.       Keď sa v roku 2004 Bale objavil na prvom natáčacom dni filme Mechanik, nemohol štáb ani režisér Brad Anderson uveriť vlastným očiam. Pred nimi stála vychudnutá troska s kruhmi pod očami, ktorá vyzerala ako z koncentračného tábora.

Bale si totiž doprial jedno jablko a plechovku tuniaka denne a z pôvodných 80 kilogramov schudol na iba 55 kíl. On sám chcel ísť na 45 kíl, to mu ale zo zdravotných dôvodov nedovolili.