Chytili sériového znásilňovača! Prepadol študentku, zatiahol ju do krovia …

1065

Vo väzbe spytuje svedomie násilník (36), ktorý sa mal v júni pokúsiť pri vysokoškolských internátov v Plzni znásilniť študentku. Dievča zachránil okoloidúci. Policajti teraz zisťujú, či toho útočník nemá „na triku“ viac.

Študentku útočník schmatol do kravaty a odtiahol do vysokej trávy pri ceste. Po vydesenom dievčati chcel s nožom v ruke sex. „Dievča mu ponúkla peniaze, aby ju nechal byť. Muž si hotovosť vzal a pokračoval v násilnostiach,“ opísala policajná hovorkyňa Michaela Raindlová.
Našťastie začul krik obete okoloidúci a šiel sa pozrieť, čo sa deje. „Páchateľ z miesta následne utiekol,“ povedala Raindlová s tým, že policajti vďaka mravčej práci zistili, kto útočil a násilník skončil za mrežami.

Už znásilňoval

Útočník vraj nie je za mrežami prvýkrát, v minulosti už vraj mal za znásilnenie sedieť. „Hrozilo, že by mohol v trestnej činnosti pokračovať,“ povedala sudkyňa, ktorá ho poslala do väzby.
Policajti pracujú aj s verziou, že toho má na svedomí viac, treba ďalšie napadnutie z tohtoročného júna. Vtedy sa obeť zachránila tým, že zatelefonovala partnerovi a ten úchyla odohnal. Útočníkovi hrozí až desať rokov vo väzení.