„Čierna vdova“, ktorá nechala zavraždiť svojho manžela je už na slobode

766

Odsúdili ju na 36 rokov za objednávku vraždy svojho zazobaného manžela, ktorý sa s ňou pred tým rozhodol nechať rozviesť. Po 12 rokoch už ale newyorská „Čierna vdova“ zasa behá po slobode, čo u niektorých ľudí okolo prípadu vyvolalo oprávnené rozhorčenie. „Vráťte tú beštiu tam, kam patrí,“ neudržala sa žena, s ktorou milionár v čase vraždy chodil.

George Kogan (†49) bol bohatý podnikateľ, ktorého rodina vlastnila sieť supermarketov v Portoriku. Vzal si za ženu Barbaru (teraz 77), ktorá si vedela prepychu, ktorý jej manžel poskytoval, náležite užiť. Každoročne utratila stovky tisíc eur za šaty, šperky a starostlivosť v rôznych salónoch. Keď manžel požiadal o rozvod, dosť ju to rozladilo a svojho ľahko nadobudnutého životného štýlu sa nechcela len tak vzdať.

Neskôr sa preukázalo, že za ohrdnutú manželku odpornú „prácičku“ odviedol ich rozvodový právnik, ktorý v prepočte za 32-tisíc eur pre Barbaru zohnal nájomného vraha. Priateľka, ktorú Kogan v tej dobe mal, potom podnikateľa našla na chodníku pred ich spoločným bytom v kaluži krvi.

Čierna vdova, ktorá zabila troch manželov, dostala trest smrti

V čase, keď spolu milionár a vtedy 29-ročná Mary-Louise Hawkinsová chodili, bol Kogan podľa jej slov na dne, zdeptaný manželkiným správaním. Keď ho Hawkinsová spoznala, smeroval vraj práve k tomu, ujesť sa k smrti. Bol unesený z toho, že si jeho priateľka úplne sama umývala vlasy. Pretože jeho žena chodila každý deň ku kaderníkovi.

Najkrutejším mafiánom bola žena, podarilo sa ju spojiť s 250 vraždami, neunikli ani jej manželia!

 Po vražde si  užívala 

Barbara po vražde žila až do roku 2008 v pokoji a bohatstve v Portoriku. Potom si ale pre ňu na základe vyšetrovania prišla polícia a súd ju toho roku uznal vinnou z objednávky vraždy manžela a z krádeže. Prezývku Čierna vdova si vyslúžila tým, že si k súdu nikdy nevzala nič iné ako čierne zákazkové pohrebné šaty.

Milionár si našiel ukrajinskú nevestu na internete. Tá ho na výročie zavraždila

Už 12 rokov po rozsudku je ale žena voľná. Podmienečne ju pustili z väzenia, hoci ju v roku 2018 odsúdili na 36 rokov. „Som z toho rozhodnutia zhnusená,“ zúri Hawkinsová (59). O Barbare okrem toho, že je to netvor, v komentári pre New York Post povedala, že je to tiež nesmierne obratná manipulátorka a že to teraz evidentne uhrali aj na pracovníkov súdu, ktorí mali jej prípad na starosti. Bývalá Koganova priateľka sa po smrti priateľa vydala, odsťahovala sa do zahraničia a nechala si zmeniť totožnosť.