Britský televízny moderátor Jeremy Clarkson poslal e-mailom ospravedlnenie princovi Harrymu a jeho žene Meghan. Po odvysielaní dokumentu, v ktorom sa princ s manželkou navážajú do kráľovskej rodiny, totiž vo svojom stĺpčeku napísal, že by vojvodkyňu zo Sussexu mali nahú viesť ulicami každého mesta v Británii.

„Jazyk, ktorý som použil vo svojom stĺpiku, bol hanebný. Naozaj sa ospravedlňujem,“ uviedol Jeremy Clarkson v pondelok na Instagrame a dodal, že poslal princovi ospravedlnenie na Štedrý deň ráno. „Je ťažké byť zaujímavý a zároveň ostražitý. Veľmi skoro sa stanem starým otcom, takže možno v budúcnosti budem písať len o tom.“

Hovorca Harryho a Meghan uviedol, že aj keď došlo k ospravedlneniu, treba vyriešiť Clarksonov dlhodobý štýl písania článkov, ktoré podľa neho šíria nenávistnú rétoriku, nebezpečné konšpiračné teórie a misogyniu.

„Ak každý z jeho ďalších príspevkov nebol tiež napísaný ‚v zhone’, ako uvádza, je jasné, že nejde o ojedinelý incident zverejnený v rýchlosti, ale skôr o sérii zdieľaných nenávistných článkov,“ uviedol hovorca.

Princ Harry sa bojí o život! Možno skončíme ako moja mama Diana (†36) …

Clarkson v decembri napísal, že Meghan nenávidí každú svoju bunku a po vzore seriálu Hra o tróny by ju mali viesť nahú ulicami britských miest. Zniesla sa na neho kritika zo strany politikov, jeho zamestnávateľov a dokonca aj jeho dcéry.

Clarksonov príspevok sa nepáčil ani čitateľom a tlačový regulátor dostal viac ako dvadsaťtisíc sťažností, čím sa moderátorov stĺpik stal článkom s najviac sťažnosťami v britskej tlači.

Meghan je ,Hlúpa herečka z káblovej televízie.’  oprel sa do vojvodkyne Jeremy Clarkson 

Princ Harry v rozhovore pre televíziu ITV povedal, že Clarksonove komentáre neboli len strašné a zraňujúce, ale že povzbudzujú ľudí na celom svete, aby si mysleli, že je prijateľné týmto spôsobom zaobchádzať so ženami.

Magazín Variety v pondelok uviedol, že streamovacia spoločnosť Amazon Prime Video pravdepodobne ukončí spoluprácu s Clarksonom. Vysielala jeho programy The Grand Tour a Clarkson’s Farm.