Claudia Schiffer: Keby som začínala dnes, asi by som neuspela

2523

     S kolegyňami ako Cindy Crawford (51), Linda Evangelista (52) alebo Noam Campbell (47) patrila Claudia Schiffer (47) v 90. rokoch medzi najlepšie svetové topmodelky. Nemka žijúca s rodinou vo Veľkej Británii priznala, že dnes by už nechcela byť v úlohe dievčat, ktoré začínajú s modelingom.

„Myslím, že keby som začínala ako modelka dnes, asi by som neuspela. Nie som v tom dobrá. Som veľmi plachá,“ povedala Schifferová, ktorá si vraj nevie hlavne predstaviť, že by svoj život podrobne zdieľala na sociálnych sieťach.

Niektoré súčasné mladé hviezdy modelingu sa totiž práve vďaka likeom a sledujúcim fanúšikom na Instagramu, Twitteri a Facebooku stávajú príťažlivými pre veľké firmy a značky. Vďaka sociálnym sieťam sa potom dostávajú k lukratívnym zákazkám a prehliadkam.

To nedávno kritizovala ďalšia svetová topmodelka Stephanie Seymour (49), ktorá takéto dievčatá nepovažuje za ozajstné supermodelky a označila ich ako obyčajné mrchy správneho okamihu (písali sme tu).     Claudia Schiffer ale miluje svoje súkromie a s manželom Matthewom Vaughnom (46) žijú na východe Anglicka v grófstve Suffolk. Najviac im vyhovuje práve pobyt na pokojnom anglickom vidieku.

„Milujem typický anglický životný štýl, hráme spoločenské hry pri krbe, jeme toasty, pijeme čierny čaj a dlho sa prechádzame s priateľmi,“ zverila modelka magazínu Harper Bazaar.

Nemecká kráska má s britským filmárom, ktorého si vzala v roku 2002, tri deti – Caspara (14), Clementine (12) a Cosima (7). Hneď od začiatku sa vraj do seba zamilovali.

„Stretli sme sa na schôdzke naslepo a ihneď sme zistili, že sme z rovnakého cesta. Aj keď sme vyrástli obaja v úplne odlišných krajinách, sme ako jedna osoba,“ tvrdí Schiffer o svojom manželovi.