„Trump len hovorí, čo si myslí. A niekedy to nie je správne. Niekedy, hoci ho chápem, s ním nesúhlasím. Ale budem voliť Trumpa, pretože Hillary deklarovala, že bude pokračovať v stopách Obamu,“ povedal Eastwood v rozhovore pre magazín Esquire.

Herec, ktorý celý život podporoval republikánov, sa napríklad nepáčili Trumpové výroky na adresu federálneho sudcu Gonzala Curiel. Ale ľudia sú podľa neho moc precitlivení.

„Teraz je rasista, pretože hovoril o tom sudcovia. A áno, je hlúpe to povedať. Myslím narážky kvôli tomu, že má mexických rodičov. Ale všetci, tlač a ľudia, vykrikujú, že to je rasistické a robia z toho veľké haló. Proste sa, sakra, cez to preneste. Žijeme v smutnej dobe. Sme naozaj zlá generácia. Všetci chodia po špičkách. Ľudia sa navzájom obviňujú z rasizmu a všetkých tých vecí. Keď som vyrastal, tieto veci sa nenazývali rasizmom,“ vyhlásil s tým, že dnešná generácia je podľa neho veľmi „vlezdoriti“.

Clint Eastwood kritizoval už v roku 2012 na zjazde republikánov „neviditeľného“ Obamu.

„Myslím, že Obama je taký. Nechodí do práce. Nezájde do Kongresu a nedohodne sa. Prečo teda sakra sedí v Bielom dome? Keby to bola moja práca, tak by som tam išiel a dohodol sa. Iste, kongresmani sú leniví bastardi, ale čo na tom? On je šéf. On je prezident spoločnosti,“ povedal.