D. ČAPLOVIČ: Za čerpanie eurofondov vládu kritizuje aj Európska komisia

906

V písomnom stanovisku pre médiá to dnes konštatoval podpredseda opozičného Smeru-SD Dušan Čaplovič. Podľa neho je situácia taká vážna, že „ani Európska komisia (EK) si už nedáva servítku pred ústa a otvorene kritizuje našu vládu“.
„Dokonca pre závažné nedostatky pri využívaní eurofondov pozastavila priebežné platby na projekty z oblasti životného prostredia a informatizácie a pozastavenie hrozí aj operačným programom v doprave, zamestnanosti a sociálnej inklúzii, ako aj vo vzdelávaní. V oblasti výskumu a vývoja doteraz neboli vypísané výzvy na veľké projekty, čo svedčí o nekompetentnosti ministra (školstva) Eugena Jurzycu,“ uviedol bývalý vicepremiér pre vedomostnú spoločnosť, európske záležitosti, ľudské práva a menšiny.
Za takýto stav podľa neho zodpovedá aj podpredseda vlády Ján Figeľ (KDH). „S odstupom času je evidentné, že sa nekonajú pravidelné koordinačné porady na úrovni podpredsedu vlády, kde sa operatívne riešili problémy tak dovnútra, ako vo vzťahu k EK,“ vysvetlil svoj postoj.