Existuje niekoľko astronautov, ktorí sa vyjadrili v zmysle, že veria na existenciu mimozemskej civilizácie. Novo sa medzi týchto ľudí zaradil aj americký astronaut Leroy Chiao.
Chiao sa stretol so študentmi na univerzite v Južnom Walese v Austrálii a povedal im okrem iného toto: „Myslím, že tam vonku sú všetky druhy života, vrátane toho inteligentného. Dôvod, prečo sme sa s ním zatiaľ nestretli, je príliš veľká vzdialenosť. Nepoznám žiadneho astronauta, ktorý by veril, že sme vo vesmíre sami.“ Jednoznačne sa tak prihlásil k tým, ktorí na mimozemské civilizácie veria.
Chiao strávil vo vesmíre celkovo 230 dní na štyroch rôznych misiách. Vyjadril sa aj k celkovému dojmu, ktorý z pobytu vo vesmíre mal. „Nemyslím si, že by niekto letel do vesmíru, bez toho aby hlboko premýšľal o tom, aká je podstata života. Pre mňa osobne bolo prekvapením, ako veľmi krásny bol pohľad na Zem oproti tomu, ako ju poznáme z obrázkov. Vyzerala tak krásna a mierumilovná. Vedel som, že dole zúria vojny a konflikty a bolo ťažké sa s touto realitou na vyrovnať. Donúti vás to sa zastaviť a premýšľať, dalo mi to novú perspektívu, ako premýšľať o tom, čo je v živote vlastne dôležité.“Záver jeho rozprávania však nevyznel pre ľudstvo príliš povzbudivo: „Verím, že v určitom momente život na Zemi zmizne, buď prírodnou cestou, alebo ľudským pričinením.“ Dúfajme aspoň, že to nenastane príliš skoro.