Ďalší otrasný prípad týrania zvierat! Psíkovi omotal hlavu izolačnou páskou a udusil ho!

1366

Netvora, ktorý nesmierne trýznivým spôsobom usmrtil psa a potom ho v igelitovej taške pohodil v zámockom parku v Bore v Čechách, dopadli policajti. Muž (53) psíkovi omotal izolačnou páskou papuľu a ten sa udusil. Tyranovi hrozí až trojročný trest.

Mŕtvolku menšieho psíka v značnom štádiu rozkladu objavili v júli tri dievčatá, ktoré boli v parku na prechádzke. Všimli si zapáchajúcej igelitky v kroví, vytiahli ju pomocou palice na chodník, a keď uvideli mŕtve zviera, zavolali políciu.

„Strážcovia zákona zistili, že pes je už v značnom štádiu rozkladu a celú hlavu má omotanú žltou lepiacou páskou,“ povedala policajná hovorkyňa Dagmar Jiroušková.

Aký trest hrozí mužovi z osady ktorý zviazal fenku do kozla?

Labky aj tlamu mala previazané drôtom utiahnutým až na kosť. Fenka zviazaná do kozľa čakala na smrť štyri dni

Všetko nasvedčovalo tomu, že nebohé zviera niekto usmrtil trýznivým spôsobom. To potvrdila aj pitva. „Z jej výsledkov je zrejmé, že k uhynutiu psa došlo v dôsledku udusenia,“ potvrdila Jiroušková.

Policajtom sa podarilo tyrana vypátrať. „Už mu oznámili podozrenie zo spáchania prečinu týrania zvierat,“ dodala Jiroušková. Hrozí mu až trojročný pobyt za mrežami.