Ďalší ruský miliardár zavraždený! Boháča našli s prestrelenou hlavou

858

V Rusku sa množia záhadné úmrtia vplyvných miliardárov. Posledným prípadom je smrť podnikateľa s väzbami na plynárenského giganta Gazprom Jurija Voronova (†61). Toho našla manželka zastreleného v bazéne pri svojom sídle na luxusnom predmestí Petrohradu. Ako uviedol jeho kamarát a kriminalista, úplne vylučuje možnosť samovraždy. Podľa neho na to nemal usmievavý podnikateľ najmenší dôvod.

Palác šéfa Gazpromu Alexeje Millera

Profesor Oleg Karatajev, špičkový kriminalista a dekan právnickej fakulty na petrohradskej univerzite, povedal, že je blízkym priateľom zastreleného muža. A pochybuje vraj o tom, že by si sám siahol na život. „Neurobil to, bol zabitý,“ uviedol jasne.

Podozrivá smrť miliardára Subbotina! Ruského oligarchu vraj zabila toxická žaba!

Ako Karatajev popísal, na samovraždu vraj nemal podnikateľ najmenší dôvod. „Niekoľkokrát sa postrelil? Ani náhodou,“ popísal. Priznal ale, že mal Voronov finančné problémy. Nebol však kvôli tomu vraj v depresii. „Naposledy sme spolu hovorili telefonicky pred niekoľkými dňami,“ dodal podľa denníka Daily Mail s tým, že magnát bol všeobecne veselý človek.

Bývalý Saganov šéf, ruský bankár, ostro skritizoval Putina. Šokujúce slová o vojne na Ukrajine!

Karatavej ďalej požadoval, aby prípad vyšetril špičkový kriminálny expert v obave, že dôjde k pokusu označiť ho za samovraždu a uzavrieť. Prípadom sa však medzitým zaoberá ruský investigatívny výbor, zatiaľ jeho smrť šetrí ako „spor s obchodným partnerom“.

Manželka zomrelého vypovedala, že sa Voronov domnieval, že bol podvedený a prišiel o dosť peňazí kvôli „nepoctivým partnerom“. Avšak na predmestí kolujú zvesti, že sa šíri počet vrážd maskovaných ako samovražda.