bez-nazvu-11
Polícia odkrýva tajomstvo pozemku, kde našli ,,ako psa“ spútanú ženu a 3 mŕtve telá.
Je to príbeh, z ktorého mrazí. Polícia odkrýva prípad, ktorý pripomína najdesivejšie kriminálne filmy hollywoodskej produkcie. Na pozemku Todda Kohlheppa v Južnej Karolíne našli detektívi unesenú ženu a pozostatky troch ľudí. Štyridsaťpäťročný Kohlhepp sa priznal aj k 13 rokov nevyriešené vražde štyroch ľudí.
bez-nazvu-14
Tridsaťročná Kala Brownová zmizla so svojím priateľom, o dva roky starším Charlie Carver, 31. augusta 2016. Vtedy nikto nevedel, že si ich realitný maklér Kohlhepp najal na upratovacie práce. Dvojica zmizla bez stopy.
Keď Brownová a Carver prišli na Kohlheppov pozemok o rozlohe 95 akrov v meste Woodruff, „privítal“ ich majiteľ namierenou zbraňou, píše agentúra AP. Carveru potom pred zrakom jeho priateľky registrovaný sexuálny násilník Kohlhepp niekoľkými ranami zastrelil. Ženu zajal a umiestnil do nákladného kontajnera.
bez-nazvu-12
Ich rodiny a priatelia ich hľadali, niekto medzitým niekoľkokrát aktualizoval Carverov profil na Facebooku. Napríklad 1. októbra tam umiestnil záverečnú pasáž textu slávnej piesne Hotel California od The Eagles. Kohlhepp potom na svojom Facebooku komentoval správy o zmiznutí dvojice rečami, že sú možno „na pláži so svojimi priateľmi“.
Zatiaľ nie je jasné, prečo polícia dvojicu nezačala aktívne hľadať skôr. Až 3. novembra, po viac ako dvoch mesiacoch, priviedla vyšetrovateľa stopa v podobe posledného signálu mobilných telefónov na Kohlheppov pozemok. Keď ho policajti prehľadávali, začuli búšenie. Brownová búchala na oceľovú stenu kontajnera.
Keď ju našli, bola podľa policajtov „spútaná ako pes“ – mala obojok okolo krku a putá okolo členku. Podľa lekárov bola v šoku, ale jej zdravotný stav nevyžadoval hospitalizáciu, Kohlhepp jej dával jedlo a vodu. Krátko potom polícia Kohlheppa zadržala.
bez-nazvu-4
Vyšetrovateľa potom Brownová šokovala, keď im oznámila, že „na pozemku je zrejme pochovaných niekoľko ľudí.“ O deň neskôr – v piatok 4. novembra – psi vycvičení na hľadanie ľudských pozostatkov našli pod stromami Carverov plytký hrob. Cez víkend potom ďalšie dva hroby.
Vyšetrovatelia v stredu oznámili, že telá patrila manželskému páru. Na pozemku bola dvojica pochovaná takmer rok, uviedla agentúra AP, ktorá sa odvoláva na miestne úrady.
Jednou z obetí je dvadsaťpäťročná žena, ktorá podľa všetkého zomrela na strelné poranenia hlavy. Druhou je jej o štyri roky starší manžel, ktorý bol zastrelený do hrude, uviedol miestny koroner Rusty Clevenger. Rodiny obetí už boli o úmrtí svojich blízkych informované.
bez-nazvu-2
bez-nazvu-3
Polícia na pozemku našla aj veľké množstvo zbraní a munície. Kohlhepp je úradom dobre známy. Podľa rodiny už v deviatich rokoch trápil zvieratá, v 15 rokoch (1987) pod vyhrážkou namiereného revolvera uniesol a znásilnil 14 ročné dievča. Kohlhepp bol odsúdený na 15 rokov väzenia a na slobodu sa dostal po štrnástich rokoch v roku 2001.
bez-nazvu-10
O dva roky neskôr niekto vystrieľal predajňu motocyklov v Chesnee v Južnej Karolíne. Majiteľa Scotta Pondera (30), manažéra Briana Lucasa (30), mechanika Chrisa Sherberta (26) a účtovníčku Beverly Guyovú (52) zavraždil štýlom, ktorý pripomínal popravu. Kohlhepp sa ku štvornásobnej vražde, s ktorou si úrady 13 rokov nevedeli rady, vo väzbe priznal. Podľa vyšetrovateľov hovorí Kohlhepp podľa všetkého pravdu.

Kohlhepp sa tak priznal už k siedmim vraždám a jednému únosu. Súd mu zamietol možnosť prepustenia na kauciu, jeho prípad by sa mal začať prerokúvať 19. januára 2017. S vyšetrovateľmi štyridsaťpäťročný muž zatiaľ spolupracuje a svojich činov ľutuje. Podľa jeho slov sa už na pozemku nenachádza viac obetí.