Ďalší súd s pašeráčkou Terezou prerušený, teraz z jej strany. Čo sa stalo?

1383

Boj o slobodu započal! Češka Tereza H. (22), ktorá je v Pakistane obvinená z pašovania drog, sa konečne dočkala nejakého posunu. Vo štvrtok sa začalo s výsluchy svedkov a právnik pašeráčky sa hneď činiť. Kvôli jeho námietkam muselo byť vypočutie dokonca prerušené.

Pakistanskí colníci zadržali mladú Češku 10. januára na letisku v Láhaure, údajne potom, čo prešla cez dve kontrolné stanovištia protidrogových jednotiek cestou na let do Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch. Odtiaľ sa podľa pakistanskej tlače chystala pokračovať do Írska. Deväť kilogramov heroínu našli colníci v jej kufri. Tereza síce vinu od začiatku odmieta, zatiaľ ale nemala moc príležitostí to dokázať.

 Svedkovia konečne  prišli 

Väčšina z doterajších zhruba troch desiatok rokovaní bola totiž odročená a prebehla len formálne. Vo štvrtok už sa ale konečne začalo niečo diať. „Začali výsluchy svedkov, však sudca rozhodol o prerušení pre overenie jednej výpovede na základe námietky obhajoby. Vypočutie bolo prerušené do zajtra,“ povedala hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Irena Valentová.

Pakistanský sudca v prípade pašeráčky Terezy vydal zatykač na colníkmi, ktorí Češku zadržali

Medzi svedkami sú najmä colníci, ktorí českú pašeráckej na letisku objavili. Tereza bude chcieť na súde zrejme preukázať, že nevedela o tom, že tvrdé drogy má v batožine ukryté. Za pašovanie tvrdých drog sa v krajine udeľujú vysoké tresty vrátane smrti. Ten sa však spravidla neukladá cudzincom.