Podľa niektorých zahraničných médií sa pri chorvátskych brehoch objavil ďalší veľký žralok. Paryba údajne plávala pri letovisku Šibenik. Videná bola v plytkých priezračných vodách, kúsok od dalmatínskych pláží. Lenže to má malý háčik.

Rakúsky server Heute.at o výskyte žraloka informoval na svojom webe. Turisti pred mesiacom natočili na niekoľkých miestach žraloka mako. Heute uvádza, že pri Šibeniku sa objavil žralok modrý, čo by znamenalo jediné. Druhý exemplár obávaného predátora.

Strach obchádza obľúbenu dovolenkovu destináciu aj Slovákov. Pri brehu sa objavil obrí ľudožravý žralok

Žralok sa ale pri Šibeniku objavil už na začiatku júna a nové pozorovania potvrdené nebolo. Namiesto toho sa ale na chorvátskej facebookovej skupine o živote v Dalmácii a tiež v miestnych médiách objavilo video iného tvora natočeného v mori neďaleko ostrova Hvar.

O akého živočícha sa jedná, to z videa nie je príliš jasné. Odpovedá na to ale portál Index.hr, ktorý ho uverejnil pod titulkom. „Po videu žraloka v Dalmácii natočili ďalšieho netvora,“ vyhlasuje portál s nadhľadom. V skutočnosti sa totiž jedná o divoké prasa. Okrem videa Chorváti zaobstarali aj niekoľko fotografií, ktoré dokazujú, že sa nejedná o ojedinelý úkaz. A že nie vždy to dopadne dobre.
Iný štvornohý chrochtající plavec sa zrejme utopil v prielive pri ostrove Korčula. Práve v tejto oblasti sa v prvej polovici júna túlal žralok mako. Bol videný pri Makarskej, Šibeniku a práve pri Korčuli.

Žralok odhryzol plavcovi penis. Prúd krvi zastavovali okoloidúci oblečením

Mako patrí medzi najrýchlejšie tvory v oceánoch a moriach. Dokáže plávať rýchlosťou 68 km/h a dorastá do dĺžky až 3,8 metra. Je to agresívnejší druh. V histórii bolo zaznamenaných niekoľko nevyprovokovaných útokov na človeka aj na lode. Živí sa ale predovšetkým hlavonožcami.

Dievča pri šnorchlovaní „v dovolenkovom raji“ roztrhali tri žraloky, pred zrakmi jej rodičov!

Vo vodách Stredozemného a Jadranského mora žije v súčasnosti asi 40 rôznych druhov žralokov, ktorí sú spravidla menšie a neškodní.