Výchovná poradkyňa Kenleigh Prendergastnová (25) bola na konci marca vyhodená z práce po tom, čo sa prevalilo, že mala pomer s ešte len 16 či 17ročným študentom. Úrad šerifa prípad vyšetruje ako sexuálne napadnutie.

Po piatich mesiacoch, ktoré Kenleigh strávila ako výchovná poradkyňa na škole v Južnej Karolíne, mal v januári tohto roka začať medzi ňou a jej študentom milostný pomer. Románik skončil len niekoľko dní predtým, než prišlo anonymné udanie na políciu. 

Pár dní po zatknutí sa vo väzbe priznala, že so študentom komunikovala počas aj po vyučovaní pomocou sms správ, telefonátov a aplikácie FaceTime. To viedlo k „sedeniu“ v súkromnej kancelárii u nej doma. Polícia ju obvinila zo sexuálneho napadnutia študenta, hoci nemalo ísť z jej strany o vynútený sex.

Učiteľka súložila s miliardárskym synčekom (15), načapala ich jeho matka

Nóbl škola, kde rodičia platia ročné školné až do výšky takmer 20tisíc dolárov, poradkyňu okamžite po oboznámení sa s prípadom prepustila. „Pre školu sú bezpečia a blahobyt študentov na prvom mieste, teda budeme na prípade s kanceláriou šerifa plne spolupracovať,“ uviedla stredná škola vo svojom vyhlásení.

Krásna a mladá učiteľka pôjde až na 10 rokov za mreže za sex so svojím žiakom (13)

Na svojom pracovnom profile poradkyňa uvádza, že má už niekoľkoročné skúsenosti s prácou v školstve a jej vášňou je práca s mladými ľuďmi, ktorí trpia úzkosťami, depresiou a nízkym sebavedomím. „Ďalej rada pracujem so stredoškolákmi a ľuďmi čerstvo nad dvadsať s podobnými problémami,“ dodáva.

Zdá sa, že svoju vášeň k práci s mladými ľuďmi vzala až príliš doslovne.