Bratislavská polícia vyšetruje brutálny útok na cudzinca, ktorý sa odohral v skorých ranných hodinách v centre mesta. Cudzinec zraneniam na mieste podľahol. Útočník z miesta činu ušiel. Nejde o prvý podobný prípad v centre Bratislavy, napríklad vlani na jar tam po napadnutí útočníkom zomrel Filipínec.

Okolo piatej hodiny záchranári vyrážali na Námestí SNP v centre Bratislavy, kde sa mal nachádzať muž v bezvedomí. Cez všetky snahy záchranárov však muž zraneniam podľahol. Podľa televízie Joj sa obeťou útoku stal zrejme 22-ročný muž pôvodom zrejme z niektorej z balkánskych krajín. Podľa policajnej hovorkyne Lucie Mihálikovej neznámy muž po predchádzajúcom konflikte poškodeného fyzicky napadol a následne utiekol.

Juraja Hossu obvineného zo zabitia Filipínca Henryho v Bratislave predviedli pred trestný senát

Televízia Markíza uviedla, že útočník kopol svoju obeť do hlavy. Polícia vyzvala svedkov, aby sa prihlásili. Neďaleko miesta spomínaného incidentu došlo vlani v máji k podobnému útoku. Muž z juhu Slovenska tam vtedy kopol do hlavy Filipínca, ktorý zraneniam podľahol po prevoze do nemocnice. Útočníka súd poslal do väzenia na deväť rokov.

Šialenec podrezal Braňovi († 37) krk v centre Bratislavy