Dánsko pred voľbami poburuje kovboj. Oblepili krajine \"penisovými plagáty\"

1127

    Ľudia na uliciach sa zastavujú a matky zakrývajú deťom tváre. Kampaň, s ktorou prišiel mesiac pred dánskymi voľbami 51-ročný Wagner, rozhodne vyvoláva rozruch.

    „Plagáty ostatných kandidátov sú nudné – ako fotky do pása – chcel som ľudí prekvapiť,“ povedal kandidát na premiéra denníku The Guardian.

    Desiatky kandidátov často úplne neznámych mien vytapetovaly svojimi volebnými plagátmi väčšinu priestoru na uliciach a Wagner medzi nimi nechce zapadnúť. V kampani sa tak rozhodol pózovať nahý len s pár rekvizitami, ktoré však nič nezakrývajú, a heslo dodáva: „Voľte Wagnera, s benefitmi“

    „Snažil som sa byť zvolený posledných desať rokov, toto sú moje tretie voľby, tak som chcel urobiť niečo iné,“ vysvetlil Dán, pre ktorého je to zároveň posledný pokus o zvolenie. Pokiaľ ho nahé fotky do parlamentu nedostanú, vráti sa vraj k práci smetiara.

    Kampani sa rýchlo začalo hovoriť „penisové plagáty“ a Wagner nimi získal viac ako len národnú pozornosť. Ozývajú sa mu ľudia z Číny, Talianska či Španielska. Podľa neho mu pekný vzhľad môže vo vláde pomôcť. „Ľudia mi hovoria, že mám pekné telo, tak som si povedal – Toto som ja, tu som. Chcel som tam dostať svoje meno,“ opísal Wagner.

    A čo okrem nahého tela kandidát na premiéra ľuďom ponúka? Predovšetkým by chcel zaviesť bezplatnú stomatologickú starostlivosť a znížiť množstvo vyplatených dávok v nezamestnanosti tým, že by zaviedol model, kde by sa pol roka pracovalo a pol roka boli ľudia doma.