Dcéru prezidenta Kisku delilo od masakru v Istanbule len 10 minút!

Iba o vlások unikla smrti dcéra slovenského prezidenta Natália (25), ktorá z miesta krvavej tragédie odletela len desať minút pred masakrom teroristov!

1112

Masaker na letisku

Iba 10 minút pred vyčíňaním teroristov na istanbulskom medzinárodné letisko Atatürk z neho odletela na svadbu do Libanonu dcéra slovenského prezidenta Natália Kisková. „Šťastná a zdravá v Libanone. Myslím na ľudí, ktorí nemali také šťastie ako ja a nedorazili tam, kam mali…“ napísala o neuveriteľnom šťastí Natália na facebooku.

Kiskova„Dcéra prezidenta Andreja Kisku Natália odletela z istanbulského letiska desať minút predtým, ako tam explodovali nálože. Po pristátí v Libanone, kam išla súkromne, posádka lietadla informovala pasažierov o tom, čo sa stalo na letisku, a požiadala ich, aby oznámili svojim blízkym, že sú v poriadku. Dcéra prezidenta informovala o tom, že je bezpečne v Libanone,“ povedal hovorca prezidenta Roman Krpelan, podľa ktorého bol Kiska rád, že dcéra je v poriadku, no zároveň bol smutný z desiatok obetí v Turecku.

 

 

Obete

„Viceguvernér Istanbulu nám potvrdil, že na zozname obetí nie sú Slováci,“ uviedol hovorca ministerstva zahraničných vecí Peter Stano.

Atentat Istambul 6

Medzi mŕtvymi už identifikovali 23 Turkov a 13  zahraničných turistov 5 je zatiaľ neidentifikovaných. Z nich je podľa prvých informácií päť zo Saudskej Arábie a dvaja z Iraku. Ďalšie obete by mali byť občanmi Iránu, Číny, Ukrajiny, Tuniska či Uzbekistanu. Po utorkovom útoku v oblasti medzinárodného terminálu okamžite pozastavili všetky prílety a odlety z istanbulského letiska, ktoré už čiastočne opäť otvorili.

Teroristi

Jeden z útočníkov z istanbulského letiska, kde v utorok večer traja samovražední atentátnici spôsobili smrť 42 ľudí, bol podľa tureckého denníka Hürriyet Čečenec Osman Vadimov.

Atentat Istambul 9
Denník tiež informoval, že cudzinci boli možno aj zvyšní dvaja samovražední atentátnici.
Taxikár Mahmut Bagis podľa Hürriyet vypovedal, že priviezol na letisko asi pol hodiny pred útokmi troch mužov, ktorí medzi sebou hovorili cudzím jazykom. Vraj im nerozumel ani slovo. So sebou vraj mali tri batohy a kufor.