Desiatky zneužitých detí v nemeckom letnom kempe

1607

V prípadu mnohonásobného a dlhoročného sexuálneho zneužívania detí v kempe v mestečku Lügde na západe Nemecka vyšetruje polícia ďalšieho možného páchateľa. Kemp „hrôzy“ znovu prehľadali vyšetrovatelia.

Doteraz boli zo zneužívania obžalovaní traja muži, ktorí majú v súčasnosti 34, 49 a 56 rokov. Počas vyšetrovania sa ukázalo, že zneužívanie sa týkalo viac ako 40 obetí, z toho 34 maloletých.

V poradí už štvrtým podozrivým je 57 ročný muž z mestečka Steinheim v Severnom Porýní-Vestfálsku. Do hľadáčika vyšetrovateľov sa dostal po výsluchu jednej z maloletých obetí, uviedla dnes polícia a prokuratúra. Na základe svedeckej výpovede proti nemu bolo začaté konanie kvôli závažnej forme sexuálneho zneužitia.

Vyšetrovatelia v stredu podľa DPA prehľadali parcelu muža v kempe v Lügde a dnes v hľadaní dôkazov pokračovali.

V Krajskom súde v Detmolde medzitým pokračuje proces v kauze. Na programe sú výpovede ďalších obetí a príbuzných. Na začiatku procesu minulý týždeň sa obžalovaní k činom priznali.

Za 21 rokov 3,4 milióna dolárov! Toľko dostali nevinní manželia za roky, ktoré strávili vo väzení!

Pred súdom stoja dvaja hlavní obžalovaní. Päťdesiatšesťročný Andreas V. z Lügde sa podľa obžaloby v lete 1998 a v období 2008 až 2018 v miestnom kempe dopustil troch stoviek trestných činov. V tomto období sa dopustil sexuálneho násilia na 23 dievčatách, niektoré z nich vraj zneužil brutálne. Vyšetrovatelia uňho našli takmer 900 fotografií a videí, na ktorých boli zaznamenané jeho činy.

Druhý obžalovaný, 34-ročný Mario S. zo Steinheimu, je podozrivý, že od roku 1999 do roku 2019 v kempe v Lügde aj u seba doma v 160 prípadoch zneužil osem dievčat a deväť chlapcov. Polícia u neho našla 4800 súborov obsahujúcich pornografické materiály, v ktorých sa objavujú deti a mladiství. Časť detí sa údajne dokonca stala obeťami oboch mužov.

39 detí zneužili dvaja skautskí vedúci. Najotĺkanejší mukel chce ísť na slobodu

Proces proti tretiemu obžalovanému, 49letému mužovi z mesta Stade, bol od hlavného procesu oddelený. Ide o muža, ktorý sa údajne podieľal na niekoľkých prenosoch prostredníctvom webovej kamery a čiastočne vraj Andreasa V. a Maria S.  k ich činom navádzal.

Podľa nemeckých médií ide o kauzu, ktorá zrejme v nemeckej kriminálnej histórii nemá obdobu.