Desivé nálezy na plážach! Objavujú sa na nich nohy s topánkami, šokujúce dôvod vysvetlil lekár  

830

Lekár Karan Raj je populárny na sociálnej sieti TikTok, sledujú ho viac ako 4 milióny užívateľov. V jednom zo svojich videí vysvetlil, ako to, že sa na plážach v Kanade a USA objavujú „useknuté“ nohy aj s topánkami a tiež to, prečo ich je viac než predtým. Môžu za to firmy, ktoré topánky vyrába.

Lekár si získal na internete popularitu vďaka svojim vzdelávacím videám, na ktorých vysvetľuje najrôznejšie veci. Nedávno prehovoril o záhadných nohách v teniskách, ktoré sa z času na čas objavia na plážach Sališského more. Na jeho brehu leží kanadská provincia Britská Kolumbia a americký štát Washington, uviedol Daily Star.

Od 20. augusta 2007 sa na brehu tohto mora našlo celkovo 21 nôh ešte obutých v teniskách a úplne odtrhnutých od tiel. „Keď mŕtvola spadne do oceánu, rýchlo ju začnú pojedať mrchožrúti,“ vysvetlil Karan. „Títo mrchožrúti sa najprv pustí do najmäkších častí tela, čo sú mäkké tkanivá a väzy okolo členkov,“ dodal.

Turista sa stratil v divokých horách. 8 dní žil len o vode z rieky a lesných bobuliach!

Kvôli tomu sa tak nohy oddelí od zvyšku tela. Uviedol, že tieto záhadné kusy tiel patria zvyčajne obetiam nehôd, alebo ľuďom, ktorí spáchali samovraždu. To, že ich je v posledných rokoch viac, podľa neho súvisí s tým, že topánky, ktoré sa posledných desať rokov vyrába, majú väčší vztlak a sú ľahšie. Preto sa zrejme nepotopia a vyplávajú.