Desivé video! Sedemdesiatjedenročná pani v Prahe visela z okna na 7. poschodí len za nohu! Vypadla, keď plašila holuby

236

Takmer neuveriteľný príbeh s dobrým koncom sa odohral v nedeľu 30. mája v Prahe. Na políciu zavolala zúfalá žena, že vidí z okna v jednom z vyšších poschodí paneláku visieť človeka! Policajti hneď vyrazili na miesto a zistili, že je to pravda – z okna na siedmom poschodí skutočne visela žena hlavou dolu! Muži zákona vykopli dvere do bytu a nešťastnú ženu, ktorá mala nohu zakliesnenú medzi pootvoreným oknom a parapetom a hrozilo, že sa každú chvíľu zrúti hlavou na betón pod sebou, vyslobodili. Žena uviedla, že sa jej nehoda stala, keď plašila holuby na parapete.

„Z okna na piatom poschodí visí človek!“ Ozvalo sa naliehavé oznámenie na linke 158 v nedeľu ráno. Zúfalá oznamovateľka doplnila, že sa človek drží v okne len za nohu a hrozí, že sa každú chvíľu zrúti na betón pod sebou. Policajti hneď vyrazili na miesto. Ženu, ktorá z okna visela, videli už z ulice. Rýchlo bežali dovnútra. „Nebolo úplne jasné, či sa skutočne jedná o piate poschodie, a tak museli policajti do schodov po svojich, pričom z vonku ich navigovali ostatní. Čoskoro sa ukázalo, že to bola dobrá myšlienka, pretože sa jednalo o byt až na siedmom poschodí,“ popísal policajný hovorca Jan Rybanský.

Divné úmrtia 34: Krásnu Nasťu zabil elektrický prúd, keď jej spadol mobil do vane

Keď zdolali schody, čakala ich ďalšia prekážka – pevné vstupné dvere. Aj s tými si ale poradili a onedlho už vtrhli do spálne, kde zbadali len nohu zakliesnená medzi pootvoreným oknom a parapetou – ženine telo bolo celé vonku a viselo hlavou dole. „Hlavne neotvárajte okno!“ Je počuť jedného zo zasahujúcich policajtov na zázname, ktorý polícia zverejnila. Akákoľvek urýchlená manipulácia mohla mať katastrofálne následky. „Policajtom sa spoločnými silami podarilo vyčerpanú obyvateľku bytu zachytiť a vtiahnuť späť dovnútra, kde si ju do svojej starostlivosti prevzali pražskí záchranári,“ dodal hovorca.

Divné úmrtia 28: Slávny pornoherec čelí obvineniu z vraždy žabím jedom 

Žena policajtom, ktorým vďačí za svoj život, potom srdečne poďakovala. Vysvetlila tiež, ako k celej nešťastnej nehode došlo – snažila sa vraj vyplašiť holuby na parapete.

Divné úmrtia 29: Právnik chcel dokázať, že okná mrakodrapu sú nerozbitné. Stálo ho to život