Desivý krvavý masaker! Po streľbe zostalo v bare 11 mŕtvych

907

Krvavé násilie je v Mexiku na dennom poriadku. Krajina s jednou z najhorších bilancií násilnej trestnej činnosti sa podľa štatistík potýka s bezmála stovkou vrážd každý deň. K ďalším minimálne jedenástim došlo v meste Jaral del Progreso po útoku na tamojší bar.

Najmenej 11 mŕtvych si vyžiadalo prepadnutie baru v meste Jaral del Progreso v centrálnom Mexiku. Útočníci vtrhli do podniku a začali strieľať, informoval v pondelok denník Milénio s odvolaním sa na miestne bezpečnostné úrady. Mesto Jaral del Progreso leží v štáte Guanajuato, kde spolu o vládu bojujú kartel Santa Rosa de Lima a zločinecký syndikát Cartel de Jalisco Nueva Generacion.

Newyorské gangy násťročných, kedy ešte neboli plné drog a zbraní

V Mexiku podľa oficiálnych štatistík pripadala v prvej polovici tohto roka na každý deň takmer stovka zavraždených, čo je viac ako vlani. Násilie v krajine ide z veľkej časti na vrub kartelov a gangov, ktoré často majú väzby na bezpečnostné sily. Väčšina zločinov v Mexiku nie je nikdy objasnená.

Mexiko: Armáda zadržala jedného z lídrov drogového kartelu Sinaloa

Tento týždeň ale mexické úrady vydali zatykače na príslušníkov mexickej armády podozrivých z podielu na zmiznutí 43 študentov pedagogickej školy v Ayotzinape v roku 2014.

Mexiko: Polícia chytila bossa povestného drogového kartelu La Familia

Študentov zavraždil pravdepodobne zločinecký gang Guerreros Unidos, ktorému ich odovzdali policajti. Už v minulosti médiá i odborníci špekulovali o úlohe armády v prípade. Doteraz boli nájdené pozostatky dvoch zo zmiznutých študentov.