Desivý piknik zažila Grékyňu v Česku.

Muž ju znásilnil a jeho partnerku musela orálne uspokojiť

994

Piknik troch agentúrnych pracovníkov v lesíku na okraji Plzne sa totálne zvrtol. Poľský pár Malgorzata R. (21) a Robert H. (30) podľa obžaloby znásilnili grécku kolegyňu Alexandru (23)! Ohrozovali ju nožom a vyhrážali smrťou. Vyľakanú obeť nakoniec zviazanú odvážali autom, na križovatke sa jej podarilo vyskočiť. Incident odniesla vážnymi psychickými problémami.

Nechutná udalosť sa odohrala v apríli 2017 v lesíku mestskej časti Radčice. Trojica, ktorá spoločne bývala a pracovala, najprv doma popíjala. Potom padol návrh, že vyrazia na piknik. V lesíku sa ale situácia zvrtla.
„Obvinený sa poškodenej spýtal, či by chcela mať sex v trojke. Zvalil ju na zem, niekoľkokrát ju udrel do tváre a skrútil jej ruky za chrbát. Obžalovaná ju zviazala gumolanom s kovovými hákmi na konci. Potom poškodenú prinútil Robert H. k orálnemu sexu,“ uviedol prokurátor.
Potom mala vziať Magorzata nôž, ohrozovať s ním Alexandru. Tá zo strachu neodporovala. „Vyhrážali jej, že ju zabijú a zákopy dva metre pod zem. Keď poškodená skolabovala, otočil ju Robert H. na kolená a donútil k pohlavnému styku,“ popisoval prokurátor.
Hrôza tým ale nekončila. Chlípny pár následne obeť donútil k orálnemu sexu s Malgorzatou.

 Obeť utiekla z auta, Poliaci za  hranice 

V jednej chvíli sa Alexandra pokúsila utiecť, ďaleko sa ale nedostala. Nakoniec ju zviazanú prinútili nastúpiť do auta a odišli. Keď vozidlo zastavil na križovatke, podarilo sa jej vybehnúť von a kričala o pomoc. Svedkovia zavolali políciu, poľský pár ušiel. Doma zbalili veci, odstavili v meste auto a stopom odišli do Poľska.
Chytení boli na základe medzinárodného zatykača. Robert H. v Holandsku, Malgorzata R. v Nemecku. V medziobdobí sa totiž rozišli. „Nebolo to v dobrom,“ povedal Robert H. na súde.

 Pili sme a vzali si  extázu 

Povedal, že všetkého veľmi ľutuje. „Poškodenej som sa pýtal, či so mnou chce mať sex, odpovedala áno, neviem ale, či dobrovoľne. Malgorzate sa poškodená páčila, ona jej to hovorila. Komunikovali sme česky a anglicky, niektoré veci sme museli opakovať. Ten deň sme pili vodku a Alexandra nám dala tabletu extázy. Bol som sfetovaný a opitý. Nikto ale Alexandre nevyhrážal,“ tvrdil Robert H.
Malgorzaza R. tvrdila, že sa vtedajšieho partnera bála a robila to, čo jej nariadil. „Je mi veľmi ľúto, čo sa stalo, ale on bol agresívny. Mesiac predtým ma zbil,“ tvrdila pred súdom.

 Prísnejšie  trest 

Dvojicu už v minulosti za tento čin potrestal plzenský okresný súd. Robert H. dostal päť rokov a Malgorzata R. 4,5 roka vo väzení. Kvôli tomu, že Alexandra si z incidentu odniesla závažnú psychickú poruchu, sprísnila sa právna kvalifikácia odporného činu a všetko tak skončilo na Krajskom súde v Plzni. Dvojicu oproti pôvodnému verdiktu hrozí až 12 rokov. Poškodená požaduje odškodnenie päť miliónov korún (200tisíc eur).