Deti hodili šteniatko medzi dospelých psov a bavili sa, ako ho bolestivo hryzú! Trestu sa samozrejme vyhnú!

1129

Dvaja výrastkovia na východe Slovenska vhodili malé vyplašené šteniatko medzi veľké psy a natáčali si, ako sa na psíka rozzúrene vrhajú. Šteňa sa pod uhryznutiami psov len triaslo strachom a nešťastne zavýjalo!

Diana Truchlíková zo Združenia za práva zvierat, ktorá spolu s kolegyňou Michaelou Bulíkova psíka odviezla do bezpečia.

V obci Šarišské Jastrabie si dvaja chlapci (11, 13) v pivnici urobili zábavu z týrania malého šteňaťa, ktoré si navyše sami natáčali! Nechutné video začalo kolovať po sociálnych sieťach, až sa dostalo k polícii, ktorá vec vyšetruje ako týranie zvierat. Psík utrpel viacero zranení.

 Šteňa sa nemohlo  brániť 

Šteňa sa dorážaniu psov nemohlo nijako brániť, pretože v stiesnených pivničných priestoroch nemalo kam utiecť. „Je to tu stále viac a viac bežné,“ uviedla k prípadu Diana Truchlíková zo Združenia za práva zvierat, ktorá spolu s kolegyňou Michaelou Bulíkova psíka odviezla do bezpečia.

Podivín z chatrče dobodal psíka, kňučiace zviera našla manželka starostu

Pohryznutí psík bol pritom tak vystrašený, že aj dobrovoľníci, ktorí po zverejnení videa prišli na pomoc, mali čo robiť, aby ho odchytili. Ale v rukách dobrých ľudí mu už teraz nič nehrozí. „Veterinár ho ošetrí a potom ho vezmeme do centra pre týrané zvieratá, kde sa bude fyzicky aj psychicky zotavovať,“ doplnila Truchlíková.

Malé deti sa segregovanej osady organizujú brutálne psie zápasy!

 Deti sa trestu  vyhnú 

„Podozrivé osoby nie je možné vzhľadom k ich veku trestne stíhať,“ povedala pre televíziu JOJ policajná hovorkyňa Jana Ligdayová k tomu, či chlapcom hrozí nejaký legálny postih.