Malý chlapec vlani v marci v Domažliciach zhltol niekoľko surových fazúľ. Lekár v nemocnici, kam bol prevezený, mu vypláchol žalúdok. Dieťa ale zomrelo! Prokuratúra teraz lekára trestné stíha za usmrtenie.

Po roku vyšetrovaní polícia obvinila lekára a štátne zastupiteľstvo na neho podľa serveru novinky.cz podalo obžalobu pre usmrtenie z nedbanlivosti. Lekár totiž dieťaťu vypláchol žalúdok soľným roztokom. Podľa znalcov malo ale byť dieťa umiestnené na špecializované pracovisko na gastroskopiu a cielenému odstráneniu fazule ako cudzích telies v žalúdku.

Mariu (†25) so sestrou (†17) čakala záhadná otrava a náhla smrť

„Následne malo byť dieťa umiestnené na jednotku intenzívnej starostlivosti a monitorovaný jeho zdravotný stav po zákroku a tiež pre riziko možných prejavov intoxikácie,“ napísali znalci do posudku.

Kuriózna otrava sedemčlennej rodiny v Čechách! Babička okorenila kačicu marihuanou!

Chlapček po niekoľkých hodinách po výplachu zomrel. Dôvodom bola dehydratácia mozgových buniek, ktorú zrejme spôsobil hypertonický roztok používaný na výplachu žalúdka v kombinácii s toxickými účinkami fazule.

V škótskom „hoteli smrti“ zabila osem klientov kačacia paštéta

 Jedovatá  fazuľa 

Struky, klíčky aj ďalšie časti surových fazule sú jedovaté! Jedlé sú až po prevarení. U malého dieťaťa je nebezpečenstvo otravy už po zjedení troch fazuliek! Dochádza práve k dehydratácii a k ​​veľkým kŕčom v bruchu.